Nasreddin Hoca Festivali'nde renkli kortej

Farklı ülkelerden gelen katılımcılar ve dans toplulukları, yarın başlayacak olan Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali öncesi kortej yürüyüşü düzenleyerek 'festivale katılın' çağrısında bulundular. 

Eskişehir 28.06.2018, 15:35
Nasreddin Hoca Festivali'nde renkli kortej
banner11

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan 'Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali', farklı ülkelerden gelen katılımcılar ile yarın başlıyor. Güney Kore, Hindistan, Makedonda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Karaçay Çerkez Cumhuriyeti'nin yanı sıra, Ankara, Kastamonu ve Eskişehir'den de katılımcıların olduğu ekipler, düzenlenecek olan şenlik için yürüyüş gerçekleştirdi.

Es Park karşısından başlayan yürüyüş, dans gösterileri ile devam etti. Yolda büyük ilgiyle karşılaşan katılımcılar, temsili Nasrettin Hoca eşliğinde çocuklara şeker dağıttı. Son olarak Eskişehir Vilayet Meydanı'na gelen ekipler, burada da dans gösterileri yaparak bütün vatandaşları Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'ne davet etti. 

Yarın başlayacak olan şenlik ile alakalı bilgiler veren Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, "Bu yıl uluslararası olarak 2'ncisini gerçekleştirdiğimiz Sivrihisar Nasreddin Hoca Uluslararası Festivalimizi çeşitli ülkelerden misafirlerimiz katılımı ile düzenliyoruz. Buradan da tüm Türkiye’yi ilçemize davet ediyoruz. Sivrihisar’da her şeyi bulacaklar. Bildiğiniz gibi Sivrihisar bir kültür hazinesi, Sivrihisar bir cevher, Sivrihisar’ın turistlik anlamıyla her yönüyle kültür anlamıyla, turistik anlamda mutfak kültürüyle bir değer. Bunları da tüm gelen misafirlerimize sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
11°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@