Nabi Hoca’dan Millet Bahçesi için önemli açıklama

 AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Millet Bahçesi için yıkımına başlanan stadyumdaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.  

Eskişehir 07.08.2018, 12:30
Nabi Hoca’dan Millet Bahçesi için önemli açıklama
banner11

Eski stadyumda açıklama yapan Avcı, “Bugün eski adı Eskişehir Atatürk Stadyumu olan mekandayız, arkamda çalışan iş makinalarından ve manzaradan da gördüğünüz gibi Eskişehir Stadı artık miadını doldurdu, Eskişehir uluslararası standartlarda çok güzel yeni bir stada Sazova’da kavuştu. Dolayısıyla burası artık görevini tamamladı. Şimdi burası Millet Bahçesi’ne dönüşmek için gün sayıyor" dedi.

Santra yuvarlağı sembolik olarak muhafaza edilecek
Millet Bahçesi için çalışmanın 90 gün üreceğini belirten Avcı, "Bunun ilk adımı,  önce buranın tesviyesi, yıkımı, temizlenmesi ve Millet Bahçesi düzenlemeleri için hazır hale getirilmesi. Bu işlemler 90 gün sürecek.  Üç ay içerisinde burası Millet bahçesi yapımına hazır hale getirilmiş olacak” diyen Avcı,  işlemler sonrasında peyzaj çalışmalarına başlanacak Millet Bahçesi ile ilgili de bilgiler verdi: “ Burası yaklaşık 54 dönümlük bir alan.  Buranın içinde Eskişehir’in kendine özgü bitkilerinin de olduğu bir Millet Bahçesi kurulacak inşallah. Millet Bahçesinin ortasında da buranın eski Atatürk Stadyumu’nun devamı olduğunu simgeleyecek şekilde santra yuvarlağını da sembolik bir biçimde muhafaza edeceğiz inşallah. Böylelikle Eskişehirlerimizin gelip dinlenebilecekleri çok güzel bir rekreasyon alanı oluşturulacak. Burada herhangi bir betonlaşmaya izin verilmeyecek. Sadece Millet Bahçesi yapmıyoruz; altında da Eskişehir’in çok ihtiyaç duyduğu, Eskişehir trafiğini de rahatlatacak, 700 araçlık bir yeraltı otoparkı yapıyoruz” diye konuştu.

Nabi Avcı sözlerinin sonunda Hacı Bayramı Veli Hazretlerinin bir deyişiyle ile yapılan çalışmaya göndermede bulundu: 
“Nâgehân ol şâra vardım ol şârı yapılır gördüm
Ben dahî bile yapıldım taş ü toprak âresinde” 


 

Yorumlar (0)
12°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@