Müjde! Aylık 100 Lira’dan kurtuluyoruz

Eskişehirliler içme suyu için verdikleri aylık ortalama 100 Lira’lık ücretten kurtulmak üzere…

banner162
Eskişehir 13.09.2020, 11:37
Müjde! Aylık 100 Lira’dan kurtuluyoruz
banner11

Eskişehir’de içme suyu masraf bazı hanelerde önemli yer tutuyor. Dört kişilik ailenin günlük bir damacana su tükettiğini farz edersek yaklaşık 150 Lira gibi bir meblağ çıkıyor karşımıza. İki günde bir damacana tüketirse rakam 75 Lira’ya düşüyor. 12 litrelik Kalabak damacanası 5 Lira’dan satılıyor. Yani içme suyu gideri için aylık ortalama 100 Lira denebilir.

banner34
Şimdi gelelim bu önemli giderden nasıl kurtulacağız? Yıllardır kentin gündeminde olan proje nihayet raftan indi ve uygulama aşamasına geldi. Çifteler’deki Sakaryabaşı’ndan kent merkezine içilebilir kalitede su getirilecek. Sakarya Nehri’nin de doğuş yeri olan Sakaryabaşı’ndan getirilecek su musluktan akacak.

Proje konusunda AK Parti ve CHP anlaştı. Önemli projeyi Büyükşehir Belediyesi ve DSİ ile birlikte yapacak. Eskişehir, belediye ve hükümet işbirliği noktasında diğer kentlere de örnek olacak. Hâlihazırda içme suyu ihtiyacımızı karşıladığımız Porsuk Barajı hem ömrünü tamamlamak üzere, hem suyu azaldı hem de çevresel kirlilik nedeniyle sıkıntılar vardı.

Yorumlar (1)
Eski Personel60evler in no 4 ay önce
Kocaeli içme suyu çeşmeden akıyor gidip inceleyiniz sayın ilgililer öğrenmemek ayıp değil
-17°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@