Muhtemelen iki aday yarışacağız

CHP İl Başkan Adayı Recep Taşel, Eskişehir.Net’in canlı yayınında Cihan Yıldırım’ın sorularını yanıtladı.

ESKİŞEHİR 19.02.2020, 15:34
Muhtemelen iki aday yarışacağız
banner11
banner223

 “Partili sağduyuludur, delegenin vicdanı vardır” diyen Taşel, “Muhtemelen iki aday (Abdülkadir Adar) yarışacağız gibi görünüyor” dedi.

İmza ile ilgili sorunum gözükmüyor. 300’e yakın delege arkadaş imza verdi. Delegenin vicdanına güveniyorum. 600 delegeye birebir ulaşmaya çalışıyorum. Beylikova hariç kırsala gittim.
Siyaset yaptığım arkadaşlarla isim havuzu oluşturduk. Kimin ismi bir adım öne çıkarsa diğerleri etrafında kenetlensin dedik. Bu dönemde adım öne çıktı.
Yola çıktıktan sonra Kazım Kurt’un bana destek açıklaması geldi. Beni çok onurlandırdı… Herkesle görüştüm, bir sıkıntı yok. Partiden ziyade beni uzak köşelerde bulacaksınız. 
Mücadelem babamı kaybettiğim 15 yaşımda başladı. Türkiye’yi dönüştürmek için çabaladım. 99’da parti baraj altında kalmış. 2002’de hiç kimse yoktu. Üç kişi yönettik, üç vekil çıkardık. Her zaman vardım.
Asgari ücretin 1500 lira olmasını CHP’ye ben önerdim ve programına aldı. Ben işverenim... Bu bana zarar verir demedim. İşçiyi, yoksulu düşündüm…
Birebir ilişki kurmaktan yanayım. Karşımda topluluk olsun, ben konuşma yapayım… Bunun başarılı olacağını düşünmüyorum. Birebir, göz göze konuşacağım. Referandum çalışmamızı böyle yaptık.
Benim derdim iktidar olmak. 70 yıldır iktidar değiliz. Bunun için örgütlü yapı, barış dili gerekir. Önce kendi partimdeki ufak tefek kırgınlıkları gidereceğim. Partiyi büyüteceğiz. Her CHP’li çok değerli.
Seçimden seçime Emek Mahallesi’ne gidip broşür dağıtarak güçlenemezsin. Yoksul yurttaşla özel ilişki kuracaksın. Biz bunu şu an yapamıyoruz. Bunu doğru düzgün yapmak için adayım…
Yerel seçimde üç ilçe eksik aldık. Doğru yönetemediğimiz için… Mihalıççık, Çifteler ve İnönü… Üç ayda hazırlanarak iki belediye fazladan alınmadı. CHP’liler bunu bilir.
Muhtemelen iki aday (Abdülkadir Aday) yarışacağız gibi görünüyor. İttifak çabaları olduğu kulağımıza geliyor. Partinin ağır abilerinin bu tür çaba içinde olduğunu duyuyoruz. Ben türlü hazırım.
Şeffafım, bana bakınca arkamı görürsünüz. İlkeli geldim… Toplum için çabaladım. Para biriktirmedim, insan biriktirdim. Bugün onun karşılığını görüyorum. Herkesle barışık insanım.
Seçim deneyimim yüksek ama kendi adıma ilk defa seçime gidiyorum. Partili sağduyuludur, delegenin vicdanı vardır. Delege hangi yüzle devam etmemiz, hangi söylemle devam etmemiz gerekiri değerlendirir
15 bin 500 üyede takılıp kalmışız. Üç belediyemiz var. 50 binden aşağı olmamalı… Adaylığımı duyurduktan sonra birçok kesimden ‘seçilsen de gelip üye olsak’ diyorlar. Bu çok kıymetli…

Yorumlar (0)
26
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@