Muammer Karaman'dan o iş adamına çağrı

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Muammer Karaman, iş adamı Cafer Güven'e bir çağrıda bulundu.

Eskişehir 06.10.2020, 14:01
Muammer Karaman'dan o iş adamına çağrı
banner11

Karaman, Güven'in Eskişehir'in tanınmış ve varlıklı iş adamlarından olduğunu ifade ederek "Bir çok mülkünü devlet kurumlarına, özel hastanelere, özel eğitim kurumlarına kiralayarak onlara ev sahipliği yapıyor.
Tepebaşı ilçe sınırları içinde eğitim faaliyetini sürdüren Ali Güven Turizm ve Otelcilik Anadolu Lisesi’nin otel kısmını yapıp 2007 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışlamışlar.
Ancak 1999 depreminden sekiz sene sonra yapmalarına, yani deprem risklerine ilişkin duyarlılık ve oluşan yönetmeliklere rağmen yapılan kontrollerde yaptıkları otel binasının beton kalitesi teknik olarak C13 diye ifade edilen değerde çıkmış.
Bu değer beton kalitesinin kötü olduğunu gösterdiği için binaya 1 milyon TL’ye yaklaşan bir bedelle  güçlendirme yapılma ihtiyacı doğmuş" şeklinde konuştu.

GÜVEN HATASINI TELAFİ ETMELİ
Karaman, şöyle devam etti: "Eğitimciler adına haklı olarak şu serzenişi yapmak durumundayım; Cafer Bey hayırsever namı kazanmasına neden olan bu binada daha kaliteli beton kullanmalıydı. Koronavirüs salgını sürecinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ciddi bir ekonomik imkanı, 2007 yılında tamamlanan bir okul binasına harcamak durumunda olmamalıydı.
Bu güçlendirme bedelini Cafer Güven Bey karşılamalıdır. Hatta bu konudaki büyük kusurunu izale etmek adına güzel sağlam bir okul binası yapıp bağışlayarak hatasını telafi etmeli diye düşünüyorum."   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@