Minyatür sergisi Odunpazarı'nda açıldı

Sanata ve sanatçıya desteğini sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, son olarak Eskişehirli minyatür sanatçısı Bora Uluyol’un birbirinden özel eserlerini bir araya getirdiği ‘Falname’ sergisini Odunpazarı’nda sanatseverlerle buluşturdu.

Eskişehir 11.01.2020, 17:51
Minyatür sergisi Odunpazarı'nda açıldı
banner11

Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açılışı gerçekleşen sergiye Eskişehirliler büyük ilgi gösterirken, sanatçı Bora Uluyol yaptığı konuşmada Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti. Uluyol Minyatür alanında çıktığım geçmişe yolculukta, sınırlı kaynaklara sahip geleneksel sanatlarımızdan biri olan minyatür konusunda, uzun zamandır gündeme gelmemiş Falnameleri ve diğer eski eserleri inceleyip bunlardan esinlenerek kendi yorumumla yeni çalışmalar tasarladım. Falnamenin anlamı geleceği önceden bildirmeye, yorumlar yapmaya yönelik tasarlanan, İslam dünyasında yaygın olarak kullanılan resimli metinlerden oluşan kitaplardır. Sergimde İslam ve İslam öncesi mitolojisi, ulu kişilerin hikayeleri, kuyu hikayeleri, gezegenlerin hikayeleri gibi birçok farklı çalışmayı göreceksiniz. Bu sergiyi açmamda bana destek olan Sayın Yılmaz Büyükerşen ve tüm belediye personeline teşekkür ediyorum” dedi.

 Bukrat, Hz. Meryem, Mars, Su İnsanları, Hz. Zekeriya, Cehennem gibi özel eserlerin sanatseverlerle buluştuğu sergide, açılışın ardından Eskişehirliler dikkatle eserleri inceledi.

Yorumlar (0)
14°
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@