Milli Eğitim Müdürlüğü artık sorularımızı cevaplasın

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sorularını iletti. Alkan, aynı zamanda açıklamasında "Eğitim Sen olarak okulların yüz yüze eğitime açılmasını istiyoruz. Fakat bu şartlarda değil." dedi.

Eskişehir 08.09.2020, 12:45
Milli Eğitim Müdürlüğü artık sorularımızı cevaplasın
banner11

Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan'ın Mili Eğitim Müdürlüğü'ne yönelttiği ve acil cevaplanmasını istediği soruları ve açıklaması şu şekilde;

2020-2021 eğitim öğretim yılının başlayacağı gün olan 21 Eylül tarihi yaklaştıkça okulların nasıl açılacağı, eğitimin nasıl devam edeceği ile ilgili tartışmalar artarak devam etmektedir. Salgının geldiği aşama, artan vaka ve vefat sayıları eğitim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin kaygısını artırmakta, zihnini meşgul etmektedir. Son olarak üç üniversitemizin 2020-2021 sonbahar döneminde derslerin uzaktan yapılması yönünde kararı durumun ciddiyetini olduğu gibi ortaya koymaktadır.

Eskişehir' de pandemi sürecinde Eğitim Sen Şube olarak kamuoyu ile süreci sürekli olarak paylaştık. Başta Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarına bazen de Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğüne sorularımız oldu. Cevaplar alamadık. Tarihe ve topluma karşı sorumluluğumuz gereği ısrarla cevap alamasakta sormaya devam edeceğiz.

Biz  Eğitim Sen olarak okulların yüz yüze eğitime açılmasını istiyoruz. Fakat bu şartlarda değil. O yüzden bugünkü açıklamamızdaki en son sorumuz en temel sorumuz olacaktır.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

SORUYORUZ:

-Okullar hazır mı? Gerçekten maske ve dezenfektan dağıtmakla hazırlık aşaması bitti mi?

· Yüz yüze eğitim için sınıflar, ortak kullanım alanları fiziksel mesafeye uygun hazırlandı mı?

· Okulların temizlik, dezenfektan, koruyucu malzeme ihtiyacı eksiksiz sağlandı mı?

· Revirler hazır mı? Görevli sağlıkçı olacak mı?

· Öğrencilere, tüm eğitim emekçilerine düzenli ve ücretsiz test yapılacak mı?

-Öğrenci servislerinin denetimi yine kağıt üzerinde mi kalacak?

· Okulların giriş-çıkış kapılarının sayısı artırıldı mı, girişlerde alınması gereken önlemler plânlandı mı?

· Covid-19 tanısı konulan veya temaslı olan arkadaşlarımızın bulunduğu eğitim kurumlarında hangi önlemler alındı?

-İlçelerde çalışan arkadaşlarımızın ulaşımı yine balık istifi mi olacak?

·Velilerden idareci arkadaşlar bize gelen para yok ne yapalım sizden almak zorundayız demektedirler. Anayasal haklarımız ne oldu eğitim almak Eskişehir'de parası olanların hakkı mı?

-Özel okullarda yapılan yüz yüze eğitimler denetleniyor mu?  Aldığımız duyumlar  pandemi kurallarına uyulmadığı şeklindedir.

-EN ÖNEMLİSİ BAKANLIK VE İL MİLLİ EĞİTİM OKULLARIN AÇILMASINI GERÇEKTEN İSTİYOR MU? YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN BUNCA ZAMAN NEDEN SOMUT ADIMLAR ATILMADI?

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@