Milletvekili Köksal'dan Başkan Ataç'a ziyaret

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ile bir araya geldi. Buluşmada Başkan Ataç, Emirdağ yaylalarında siyanür ile altın aranmasına karşı verilen mücadeleye desteğini açıkladı.

Eskişehir 13.10.2020, 14:22
Milletvekili Köksal'dan Başkan Ataç'a ziyaret
banner11

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Emirdağ İlçe Başkanı Barış Can, CHP Emirdağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Keskin’i makamında ağırladı. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’nün de bulunduğu ziyarette Başkan Ataç ve konukları, ülke ve bölge gündemine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

“Ahmet Başkanımızın tecrübelerinden yararlanmak için buradayız”

Başkan Ataç’ın başarılı belediyecilik çalışmaları ile CHP’li örnek belediyelerden olduğuna dikkat çeken Milletvekili Köksal, “Tepebaşı Belediyemiz bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerle, Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin örnek belediyelerinden bir tanesi. Derman belediyecilikle bugüne kadar ismini duyurmuş bir belediye, Ahmet Başkanımızı bu yönde çok takdir ediyoruz. Kendisi her kesimin desteklediği ve çok sevdiği bir insan. Emirdağ ve Tepebaşı iç içe olan iki ilçemiz. Dolayısıyla Emirdağ ile Tepebaşı arasındaki köprüleri biraz daha güçlendirmek için, önümüzdeki süreçte özellikle yerel seçimlerde Emirdağ Belediyesi’ni de kazanmak istiyoruz. Bu noktada da Ahmet Başkanımızın tecrübelerinden yararlanmak için, desteğini tekrar istemek için buradayız. Bir de Emirdağ yaylalarında siyanürle altın arama işi var. Bu noktada biz Eskişehir’den, Tepebaşı Belediye Başkanımızdan ve tüm örgütümüzden destek istemek için buradayız” diye konuştu.

“Çevre talanına karşı mücadelemiz devam edecek”

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise tüm Türkiye’de her tür çevre ve doğa talanına karşı mücadelenin devam edeceğini ifade ederek, “Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Burcu Köksal’ı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Burcu Vekilimiz hem TBMM’de hem de seçim bölgesinde CHP’lilerin yüzünü ağartan bir vekilimiz. Gerçekten Afyonkarahisar gibi zor bir bölgede mücadelesini sürdürüyor. Biz her zaman sıcak ilişkilerimizi gerek komşu kentimiz Afyonkarahisar ile gerek Emirdağ ile sürdürüyoruz. Kendilerinin maden sahası ile ilgili bir mücadelesi var. Biz de Eskişehir’de aynı konudan çok dertli olduğumuz için; son olarak 39 maden ihalesine çıkıldı Eskişehir’de. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm Türkiye’de her tür çevre ve doğa talanına karşı koya mücadelemize devam edeceğiz hep birlikte. Yer üstü kaynaklarını bitirenler, gözlerini yer altı kaynaklarına dikti. Artık onu tüketmek üzere harekete geçtiler. Biz ortaklaşa mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

“Mücadele Ederek Engellememiz Gerekiyor”

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise misafirlerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederken, “Afyonkarahisar Milletvekilimiz Burcu Hanım, Emirdağ İlçe Başkanımız ve Kadın Kolları Başkanımız ile birlikte bir nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekten çok mutlu oldum. Emirdağ tabi Eskişehir ile iç içe. Birçok dostumuzun olduğu önemli bir ilçe, bir farklılık gözetmiyoruz. Burcu Hanım Afyonkarahisar’da ideal bir şekilde vekillik yapıyor ve zor bir bölge olmasına rağmen dimdik ayakta, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı ile mücadelesine devam ediyor. Biz de elimizden geldiği kadar hem Emirdağ’a hem Afyonkarahisar’a destek vermek istiyoruz. Çünkü gün geldiğinde oralar da Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyelerine geçecek, çok yakında göreceğiz. Emirdağ yaylalarında siyanür ile altın aranması konusu, Sivrihisar Kaymaz’da da bu gündemde. Kaymaz’daki eylemlere katıldık, destek verdik, mahkeme konularında girişimlerde bulunduk. Burcu Hanım’ın orada mücadele vermesi çok önemli. Bu hükümet yer üstünde sattıklarından sonra şimdi yer altını satmaya başladı. Türkiye’de nereye giderseniz gidin her taraf eşilmiş, kazılmış, derbeder, zavallı durumda. Ama elimizden geldiği kadar bunu mücadele ederek engellememiz gerekiyor.  Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanları, milletvekilleri el ele bu mücadeleyi sürdürüyor. Kapılarımız her zaman açık. Elimizden geleni yapacağımızı, desteklerimizi kendilerine vereceğimizi açıkça beyan ediyoruz. Türkiye’nin genel koşullarını, ülke sorunlarını konuştuğumuz bu sohbet için teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Başkan Ataç ziyaret sonunda konuğu Köksal’a “Eskişehir: Kökleri Derinde Yepyeni Bir Şehir” kitabını armağan etti.

Yorumlar (0)
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@