Millet Bahçesi’nin adı Recep Tayyip Erdoğan olacak

AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı ve Emine Nur Günay, İl Başkanı Zihni Çalışkan ile birlikte Millet Bahçesi’nde bulunan Millet Kıraathanesi’nde basın toplantısı düzenledi. Nabi Avcı gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

ESKİŞEHİR 27.10.2021, 18:55 30.11.2021, 16:22
Millet Bahçesi’nin adı Recep Tayyip Erdoğan olacak
banner11
banner223

Haber: Atahan Gezer

İşte toplantıdan öne çıkan önemli satırbaşları;

İnme Merkezi Hastanesi kurulacak

“ESOGÜ İnme Merkezi… Beyin kanaması gibi hastalıklarda ilk saatler çok önemli. O süreç içerisinde müdahale edilirse hasta kazanılabiliyor. Orada çok cansiperane çalışan bir hekimimiz var; Prof. Dr. Özcan Özdemir… 2010-2011 gibi seçim döneminde bir vertigo rahatsızlığı geçirdim. O dönemde Özcan Bey’i tanıdım. Özcan Bey o dönem Kanada’dan yeni gelmiş bir doçent… Bu işe gönül vermiş bir bilim adamı… O tanışıklık arasında dedi ki; ‘Hocam ben şimdilik buradayım ama Kanada’ya döneceğim. Çünkü benim burada mesleğimi gereği gibi icra edebileceğim bir altyapı yok.’ ‘Bir dakika dur yahu, nereye gidiyorsun?’ dedik. Hükümetimizin de destekleriyle Özcan Bey’in istediği cihazlar buraya alındı ve orada çok etkili, çok yararlı bir inme merkezi kuruldu.”

Burada ilk defa söylüyorum; inşallah Özcan Bey’in projesi olarak o inme merkezinde edinilen tecrübenin üzerine Eskişehir’de bir butik hastane; İnme Merkezi Hastanesi… Bu hastalıklarla ilgili bir hastane kurmak istiyoruz. ESOGÜ’ye bağlı olabilir, Sağlık Bakanlığına bağlı olabilir… Varsa gönüllü bir hayırsever onu da kabul edebiliriz. ‘Bu inme merkezine benim adımı verirseniz’ diyen hayır sahiplerinin de tekliflerine açığız.”

Stadyumun adı Atatürk, Millet Bahçesi’nin adı da Recep Tayyip Erdoğan olacak

(‘Yeni stadyumun adı Atatürk olarak mı tescil edilecek?’ sorusu üzerine) “Tescillenecek tabi ki… Burası da (Millet Bahçesi) Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi olacak. Burası da tescillenmedi ama tescillenecek. Biz sayın cumhurbaşkanımızı açılış programı sırasında buraya getirmeyi ve kendisine ‘Buraya sizin adınızı vermek istiyoruz’ diye burada söylemek istiyorduk ama program yoğunluğu nedeniyle buraya gelemedi. Dolayısıyla kendisine bunu dün akşam arz edebildik. Böylece Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçemiz de resmi adına kavuşmuş oldu.

Onu Harun Bey’e sorun

(‘Harun Karacan neden burada değil?’ sorusu üzerine) "Onu Harun Bey’e sorun. Niye gelmemiş? Bilmiyorum… İsmail Sönmez’in cenazesindeydik biz, oradan geldik."

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@