Mili mücadele şehri Eskişehir’imizle gurur duyuyoruz

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’in Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Eskişehir 01.09.2021, 10:20
Mili mücadele şehri Eskişehir’imizle gurur duyuyoruz
banner11

Güler’in mesajı şöyle:

"Bağımsızlık mücadelemizde çok önemli yeri olan Eskişehir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümünü gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Çünkü Eskişehir ve Eskişehirliler, düşman kuvvetlerinin işgali nedeniyle çok büyük badireler atlatmış, işgalin acısını derinden yaşamıştır.

Eskişehir’imiz milli mücadele döneminde çok büyük fedakarlıklar yapmış, tüm olanaklarını ordumuz ve milletimiz için seferber etmiştir.

Milli mücadele döneminde çok önemli rol oynayan Eskişehir’in ve Eskişehirlilerin evladı olarak bizlere düşen görev; şehrimizi her bakımdan daha da geliştirmek ve kalkındırmaktır.

Eskişehir Ticaret Odası olarak bu hedef doğrultusunda çalışıyor; şehrimizin geleceğine değer katmak için çaba gösteriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Eskişehir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@