Mihallıççık’da Ay Yıldız yenilendi

1980 yılında Mihalıççık’ta görevli Üzeyir Karataş isimli öğretmen ve öğrencilerinin Ilıcalar Mahallesi’nin her noktasından görülen tepeye 25 metre genişliğinde tepeye taş taşıyarak yaptığı Ay Yıldız, Mihalıççık Alternatif Sporlar Kulübü, Büyükşehir Belediyesi ve Mihalıççık Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik ile yeniden boyandı.

Eskişehir 31.08.2020, 15:54
Mihallıççık’da Ay Yıldız yenilendi
banner11

Konuya bir sosyal sorumluluk projesi olarak yaklaştıklarını ve belediyelerin desteği, gönüllülerin yardımları ile 40 yıllık Ay Yıldız’ın yenilendiğini belirten Mihalıççık Alternatif Sporlar Kulübü Başkanı Mehmet Kirazlı, “Ilıcalar Mahallesi’nde bundan 40 sene önce Üzeyir Karataş isimli öğretmenin ve öğrencilerinin tepeye eşeklerle büyük taşları taşıyarak yaptığı Ay Yıldız’a, 30 Ağustos gibi anlamlı bir günde sahip çıkmak istedik. Büyükşehir Belediyemiz ve Mihalıççık Belediyemizin destekleri ile gönüllüler ile birlikte bu anlamlı günde Ay Yıldız’ın bakımını gerçekleştirerek, boyalarını yeniledik. Köy yerlerindeki imece çalışmasının bir örneğini gösterdiğimizi düşünüyorum. Sosyal belediyecilik anlayışları ile bizlere destek olan Sayın Başkanlarımız Yılmaz Büyükerşen ve Haydar Çorum’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ilıca Mahalle sakinleri ile imece usulü çalışarak Ay Yıldız’ı yenilediklerini belirten gönüllüler ise 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yılında böylesine anlamlı bir etkinliğin içinde olmaktan gurur duyduklarını ifade ettiler.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@