Meteoroloji uyardı: Sıcaklık artıyor | 5 günlük hava durumu tahmini

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden alınan bilgilere göre; Hava sıcaklıklarının bu hafta sonuna kadar artacağı ve bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Eskişehir 24.06.2019, 15:49
Meteoroloji uyardı: Sıcaklık artıyor | 5 günlük hava durumu tahmini
banner11

Yaklaşık iki haftadır Bölgemiz ( Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Kütahya ) genelinde gök gürültülü sağanak yağışlara neden olan sistem hafta sonu beklentilere uygun olarak etkisini kaybetti.

Bu hafta boyunca hava sıcaklıklarının bölge genelinde artacağı ve mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Ancak hafta sonunda Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenilen serin ve yağışlı sistem ile birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının azalacağı ve mevsim normalleri seviyesine ineceği bekleniyor.

Bursa kıyı kesimlerinde yüksek sıcaklık ile birlikte yüksek nem de beklenmektedir. Bu durum hissedilen sıcaklıkların yüksek olmasına neden olacağından meydana gelebilecek sıcak çarpması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@