Meteoroloji'den Eskişehir’e sıcak hava uyarısı

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden alınan bilgilere göre; hava sıcaklıkları çarşamba gününe kadar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Eskişehir 18.05.2020, 11:19
Meteoroloji'den Eskişehir’e sıcak hava uyarısı
banner11

Yapılan açıklama şöyle:

"Bölgemiz genelinde (Eskişehir, Bursa, Kütahya, Bilecik) mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, 20 Mayıs Çarşamba akşam saatlerine kadar devam edeceği, 21 Mayıs Perşembe gününden itibaren yurdumuzun kuzey batı kesimlerinden başlayacak serin ve yağışlı sistemin etkisiyle, sıcaklıkların kademeli olarak düşerek mevsim normallerine ineceği beklenmektedir .

Önümüzdeki 3 gün, vatandaşlarımızın özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir. Ayrıca tarım ile uğraşan vatandaşlarımızın ürünlerini ve çiftlik hayvanlarını sıcak havanın olumsuz etkilerinden korumak amacıyla dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Geçerlilik Periyodu 18.05.2020 (09:00 ) - 20.05.2020 (18:00) Muhtemel Riskler Güneş Çarpması, Orman Yangını, Bitki ve Hayvanlarda Sıcaklık"

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@