Merkez değil herkes kalkınsın

Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Biz istiyoruz ki Eskişehir’in sadece merkezi değil bütün kırsalıyla her tarafıyla kalkınsın, gelişsin, büyüsün” dedi.

Eskişehir 19.11.2020, 12:46
Merkez değil herkes kalkınsın
banner11

Magnesit AŞ’nin fidan dikim töreninde konuşan Kesikbaş, şunları kaydetti: “Sanayi bölgesel kalkınmaya ne kadar faydalı oluyor, ne kadar etkili oluyor, ne kadar birleştirici oluyor ve aynı zamanda çevreye de ne kadar duyarlı ve saygılı oluyor. Son birkaç haftadır Eskişehir’de bununla ilgili polemikler yaşanıyor. Biz istiyoruz ki Eskişehir’in sadece merkezi değil bütün kırsalıyla her tarafıyla kalkınsın, gelişsin, büyüsün.”

YEŞİLLER İÇİNDE SANAYİ MÜMKÜN
“Doğa hepimizin doğası. Hepimizin temiz havaya, suya, yeşile ihtiyacı var. Madenciliğe de ihtiyacı var. Sanayiye çok çok önem vermemiz gerekiyor. Esas değeri burada yaratmak gerekiyor. Ve yarattığımız değerle de kentimizi daha da yeşil yapıyor olmamız gerekiyor. Bu kıraç araziler Eskişehir’in kaderi olmamalı. Ben küçüktüm kıraçtı, hep kıraçtı Eskişehir. Magnesit AŞ’nin 13 yıl boyunca 195 bin fidan dikti. Örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Doğayı koruyarak, yeşili artırarak büyümek mümkün, gelişmek mümkün… Günümüzde yeşiller içinde sanayi mümkün.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@