Laser Yelkenli Tekne Eğitimleri sürüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği Laser Yelkenli (ILCA) Tekne Eğitimleri, Sarısungur Mamuca Göleti Su Sporları Merkezi'nde devam ediyor.

ESKİŞEHİR 19.07.2022, 11:24
Laser Yelkenli Tekne Eğitimleri sürüyor
banner11

Su sporlarına verdiği destek ve alanda başarılı yaptığı çalışmalarla Anadolu’ya örnek olan Eskişehir’de, optimist ve kano eğitimlerinin yanı sıra laser yelkenli (ILCA) eğitimleri de devam ediyor.

Yaz mevsimi boyunca 8-14 yaş arası çocuklar için optimist tekne eğitimleri düzenleyen Büyükşehir Belediyesi ile Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, Laser Yelkenli (ILCA) Tekne Eğitimleri ile bu alanda da önemli bir fark yarattı.

Sarısungur Mamuca Göleti Su Sporları Merkezi'nde devam eden eğitimler 25 Haziran’da başlarken 18 saatlik temel yelkencilik eğitiminin verildiği kurs, 20 katılımcı ile gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri, su sporlarına olan ilginin her geçen gün arttığını ve bu alandaki eğitimlerin de yoğun şekilde sürdürüldüğünü belirttiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@