Küçük Sanayi esnafı: “Bu işi yaparsa ancak Yılmaz Hoca yapar"

Küçük sanayi esnafı adına konuşan Eskişehir Kooperatif Başkanı Halil Canavar, küçük sanayi çarşısının kaldırılması için basın açıklamasında bulundu.

Eskişehir 25.07.2019, 13:41
Küçük Sanayi esnafı: “Bu işi yaparsa ancak Yılmaz Hoca yapar
banner11

Basın açıklamasında konuşan Eskişehir Kooperatif Başkanı Halil Canavar, “Sanayimizin siyasete alet edilmesinden bıktık. Siyasi çekişmelerden dolayı yapılan projeler iptal edilmiş ve Eskişehir Sanayinin kaldırılması konusunda hiçbir adım atılmamıştır. Bizler esnaf olarak kışın  kar küremekten, yazın araçların üst üste çıkmasından bıkmış durumdayız. Kapı komşularımızla araç parkı yüzünden kavga eder duruma geldik.  Kendi arabamızı koyacak yer bulamıyoruz.  Eskişehir gibi modern bir kente yakışmayan bir sanayimiz var.  Sanayinin kaldırılması için yetki bakanlıkta mı yoksa belediyede mi anlamış değiliz. Belediye topu bakanlığa, bakanlık belediyeye atıyor.  Artık siyasi kavgadan vazgeçip, Eskişehir’in ayıbı olan Emek, Erenköy ve Gündoğdu gibi büyük mahallerinin tam ortasında kalan bu sanayinin kaldırılması için birlik olmak zorundayız. Bizler sanayi esnafı olarak bu dükkânlardaki çalışma şartlarından, işyerlerimizin viraneliğinden, otopark sorunundan, tuvaleti lavabosu olmayan bu dükkânlarda çalışmaktan yorulduk. Kurumların ve bazı kişilerin çatışmalarından dolayı üç yapılacak olan planların üç yıldır yapılmadığını görüyoruz” dedi.

Yılmaz Büyükerşen’e seslenen esnaflar , “Bu işi yaparsa ancak Yılmaz Hoca yapar. Sanayinin kaldırılması ile ilgili bakanlık yetkilileriyle görüşüp işi çıkmazdan çıkarak olan kişi Yılmaz Hoca’dır.  Eskişehir’i modern bir kent haline getiren hocamız eski sanayi ve yeni sanayi için gerekli adım atmasını bekliyoruz” sözlerini kaydettiler. 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@