Kızılay’dan lokanta ve kafeterya esnafına destek

Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen, oda üyelerinden bir heyet ile Eskişehir Kızılay Şube Başkanı Egemen Temizsoy’u makamında ziyaret etti.

ESKİŞEHİR 08.02.2021, 10:38
Kızılay’dan lokanta ve kafeterya esnafına destek
banner11
banner223

Temizsoy’a lokanta ve kafeterya esnafının pandemi sürecindeki sıkıntılı durumu hakkında bilgi veren Bilen, HES kodu uygulaması ile lokanta ve kafeterya esnafının biran önce işletmelerini açmalarının acil bir zorunluluk arz ettiğini tekrar vurguladı. Birçok esnafın malum yasaklar nedeniyle kepenk indirmek zorunda olduğuna dikkat çeken Bilen, zor durumdaki esnafa çeşitli ayni yardımların yapıldığını söyledi.

Kızılay lokanta ve kafeterya esnafının da yanında
Konuyu yakından takip ettiklerini söyleyen Eskişehir Kızılay Şube Başkanı Egemen Temizsoy ise Kızılay olarak zor durumda olan esnafa oda kanalı ile yardım yapabilecekleri kaydetti. Ülke olarak çok zor günlerden geçtiğimizi belirten Temizsoy, malum sıkıntının psikolojik ve ekonomik etkilerinin olduğuna işaret ederken tüzükleri gereği kurum aracılığıyla zor durumda olan esnafa anlaşmalı işletmelerden gıda-temizlik gibi temel maddelerin temin etmeleri hususunda destek olabilecekleri haberini verdi. Temizsoy “Bir krizle karşı karşıyayız, hep beraber imkanlarımızı birleştirerek birbirimize destek olmak zorundayız. Kızılay lokanta ve kafeterya esnafının da yanındadır” şeklinde konuştu.

Bilen ise Temizsoy’a teşekkür ederken en kısa zamanda ortak çalışma için ön bir hazırlık yapacaklarını söyledi. Bilen 'Kızılayımız bu sıkıntılı dönemde tüm imkanlarını seferber ediyor. Elini uzatabildiği her yere uzatıyor. Bizler de Kızılayımıza destek olmalıyız. Uygun olan her vatandaşımızı Kızılay'a destekte bulunmaya ve kan bağışına davet ediyoruz' şeklinde konuşarak açıklamalarını tamamladı.

Yorumlar (0)
22°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@