Kentlerimizin gelişiminde Tuna boyundan gelen soydaşlarımızın büyük katkısı olmuştur

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Neziha Bilen ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

Eskişehir 21.09.2021, 13:42
Kentlerimizin gelişiminde Tuna boyundan gelen soydaşlarımızın büyük katkısı olmuştur
banner11

Ziyarette konuşan Başkan Bilen, “Rumeli Balkan göçmenlerimizin yoğun olarak yaşadığı şehrimizde gönüllülük esası ile gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bizlerinde tüm çalışmalarımızda tek amacımız kültürümüzü muhafaza etmektir. Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği olarak bizleri onurlandırdınız ve çok mutlu ettiniz. Size gönülden teşekkür ediyoruz.” diyerek, Rumeli Balkan kültürünü daha geniş kitlelere yaymayı amaçlayan projelerinden söz etti.

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Balkanlar”dan göç edip ana yurda dönen soydaşlarımız, ülkemizin en büyük zenginliği ve güzel şehrimizin de vazgeçilmez değerlerinden biridir. Kentlerimizin gelişiminde Balkanlar'dan ve Tuna boyundan gelen soydaşlarımızın son derece büyük faydaları oldu. Balkan göçmenlerinin onurlu geçmişi, aydınlık bir geleceği vardır. Büyük bir dayanışma ve işbirliği içinde hareket etmemiz gereken bugünlerde sizlerle ortak çalışmalar gerçekleştirecek olmaktan mutluluk duyarım” diyerek Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@