Kent & Kültür söyleşilerinin yeni konukları belli oldu

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve koordinatörlüğünü Haydar Ergülen'in üstlendiği Kent & Kültür söyleşileri devam ediyor.

Eskişehir 31.05.2018, 17:28
Kent & Kültür söyleşilerinin yeni konukları belli oldu
banner11

Ergülen'in konuğu bu kez Şair Şükrü Erbaş ve Müzisyenler Metin Karausta ile Caner Akbal olacak.
Ellerin Elime Değdiği Zaman isimli şiir ve müzik dinletisi, Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi'nde 3 Haziran Pazar günü saat 19.30'da Eskişehirli sanatseverler ile buluşacak. Etkinlikte Erbaş şiirlerini katılımcılar için okuyacak ve Karausta ile Akbal da müzik yaparak eşlik edecek.
Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, etkinliğe tüm Eskişehir halkını davet etti. Ücretsiz olarak düzenlenen şiir ve müzik dinletisine katılmak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 230 22 16 numaralı telefondan ilgililere ulaşabilecek.

Şükrü Erbaş Kimdir?
Şükrü Erbaş, ilk şiirini Varlık Dergisi’nde, 1978 yılında yayınladı. Yolculuk adlı şiir kitabıyla, 1987 Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’ne değer görüldü. Ayrıca, “Dicle Üstü Ay Bulanık” şiir kitabıyla 1996 Orhon Murat Arıburnu Şiir Ödülü’nü, “Üç Nokta Beş Haɾf” şiir kitabıyla 2002 Ahmed Arif Şiir Ödülü’nü ve Gölge Masalı adlı şiir kitabı ile de 2005 Ömer Asım Aksoy Şiir Ödülü’nü kazandı.
Şair Erbaş’ın pek çok şiir ve deneme kitapları bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@