KDV indirimi devam etmeli

Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen, pandemi sürecinden en fazla etkilenen kesimlerin başında gelen yeme-içme sektörünün KDV'nin yüzde 8’den yüzde 1'e düşürülmesiyle bir nebze de olsun rahatladığını ancak 31 Eylül’de indirimin sona ereceğini ve sorunların katlanarak devam edeceğini ifade etti.

ESKİŞEHİR 21.09.2021, 10:42
KDV indirimi devam etmeli
banner11
banner223

Başkan Bilen, "31 Eylül’de indirim sona eriyor. Pandemi nedeniyle gıdada %8 olan KDV oranının %1 e çekilmesi ile kısmen rahatlayan esnafımızın sorunları katlanarak devam etmektedir. 1 Ekim 2021 tarihi itibarı ile KDV oranının tekrar eski orana çekileceği haberi esnafımız tarafından infialle ve endişeyle karşılanmaktandır. Pandemi sürecinde olumsuz etkilenen sektörleri desteklemek amacıyla yeme-içme, konaklama,ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son 1 yıldır uygulanan ve 31 Eylül’de sona erecek olan KDV oranı indirimlerinin uzatılması gerektiyor" dedi.

“KDV İNDİRİMİ SEKTÖRÜMÜZ İÇİN CAN SUYU NİTELİĞİ TAŞIYOR “

Başkan Bahar Bilen, 31 Eylül’de sona erecek olan KDV indiriminin devam etmesi gerektiğini söyledi. Salgından en çok etkilenen sektörlerin başında geldiklerini dile getiren Bilen, “KDV indirimi sektörümüz için can suyu niteliği taşıyor. Bizim hükümetimizden beklentimiz bu indirimin uzatılması yönünde. Devam eden pandemi koşullarında esnaflarımızın birçoğu krizi aşabilmiş değil. Farklı sektörlerde ki temsilciler de bizimle aynı görüşü taşıyor. KDV indiriminin devam etmesi demek Türkiye'nin en çok istihdam sağlayan, onlarca sektörü direkt etkileyen yeme-içme hizmetlerinin aksamamasına neden olacaktır" diye konuştu.

KDV ORANI İNDİRİM SÜRE KESİNLİKLE UZATILMALI .

Pandemi döneminde uzun süre kapalı kaldıkları için sektörün olumsuz etkilendiğini sözlerine ekleyen Bilen; Esnaflarımız halen zorlu bir süreçten geçiyor. İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte sağlanan desteklerin önemi bizim için çok büyük. KDV desteği özellikle küçük esnafımız için çok önemli. Bu nedenle talebimizi yineliyorum. “KDV oranı indirimlerinin süresi kesinlikle uzatılması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
25
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@