Kazım Kurt: “Bu hizmetler hepimizin yarınları için”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un büyük önem verdiği ve kısa adı SOBE olan “Sağlık Odunpazarı Belediyesi ile Evinizde” projesi vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Eskişehir 06.08.2018, 13:56
Kazım Kurt: “Bu hizmetler hepimizin yarınları için”
banner11

Yaşlı, engelli, hasta vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi herkesin yardımına koşan SOBE ekipleri tırnak ve saç kesiminden, sakal tıraşına, ev temizliği ve onarımından, tansiyon ölçümüne kadar yardıma ihtiyacı olan vatandaşların taleplerini büyük özveriyle yerine getiriyor.

SOBE ekipleri son olarak yaşlı, engelli, hasta vatandaşların profesyonel olarak ve cinsiyet ayırt etmeksizin evde yıkama hizmetine başladı. Büyük ilgi gören hizmet sayesinde ihtiyaç sahipleri normal koşullarda zorlandıkları bu hizmeti bir telefonla kolayca almanın mutluluğunu yaşıyor. Vatandaşlar 444 26 00 veya 0551 955 07 32 no’lu telefonları arayarak verilen hizmetle ilgili bilgi alabilir ve talepte bulunabilirler.

SOBE’nin büyük ilgi gören bu hizmetiyle ilgili konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Kıdemli vatandaşlarımız için hayata geçen her hizmet, aslında bizim yarınımıza hizmettir. Hepimiz bir gün yaşlanacağız ya da bazı temel ihtiyaçları sağlama konusunda zorluklar çekeceğiz. Biliyorum ki bazı vatandaşlarımız için banyo yapmak çok gayret gerektiren meşakkatli bir iş. Yaşın ya da fiziksel kısıtlamaların bazı engelleri oluyor. Ekiplerimiz tüm teçhizatı ile birlikte bu zorluğu sıfıra indirerek hem vatandaşımızın hem de bu konuda sorun yaşayan yakınlarının sorununu çözüyor. Bir anlık da olsa o huzur ve mutluluk bizim için çok değerli, onların hayatını kolaylaştırmak adına daha fazlasını yapmak için çalışmalarımız sürecek. Daha mutlu bir Odunpazarı için 'önce insan' diyoruz.” diye konuştu.


 

Yorumlar (0)
13°
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@