Kayıt için 500 lira istendiği iddiası!

Eskişehir’de iddiaya göre ilkokula başlayacak çocuğunu okula kaydettirmek isteyen babadan 500 lira bağış yapması istendi.

ESKİŞEHİR 02.08.2022, 13:44 02.08.2022, 14:18
Kayıt için 500 lira istendiği iddiası!
banner11
banner223

Haber: Atahan Gezer

Olay, Barbaros İlkokulunda meydana geldi. İddiaya göre ilkokula başlayacak olan çocuğunu okula kaydettirmek için Barbaros İlkokuluna başvuran babadan, okula 500 lira bağışta bulunması ve ödeme yapıldığına dair dekontu kayıt evraklarıyla birlikte getirmesi istendi. Öte yandan babaya okul tarafından üzerinde IBAN numarası yazan bir kâğıt da verildi. Duruma tepki gösteren vatandaş, istendiği iddia edilen paranın yasal olmadığını belirterek “Bu durumun gündeme getirilmesini, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Valilik’in gerekli uyarıyı yapmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

Vatandaşa okul tarafından verildiği iddia edilen kâğıt ise şu şekilde;

Yorumlar (3)
Emine 2 hafta önce
Barbaros Ilkokulu'nda tek önemli şey para. Benim çocuğum da gidiyordu bu okula, şükür bitti. Kayıt için "bağış" istendi, sonra da sürekli para isteniyordu. Yok öğretmen seçmek isterseniz bu kadar yatırmanız gerekiyor, yok sınıf bilgisayarı, yok kaynak kitabı, yok test kitabı, sürekli bir şeyler için para veriliyordu. Para vermek istemeyen veliler açık bir şekilde linç ediliyordu. Eskiden bu okul iyi bir okuldu, şimdi ise okul olmaktan cıkıp, ticarethaneye dönmüş. Rezillikten başka bir şey değil.
Veli1 2 hafta önce
o da bir şey mi? 8.000 TL Talep eden Ortaokullar var. Bunu bütün herkes biliyor ama çocuğunun okula yerleşebilmesi için kimse bir şey diyemiyor. Helal olsun bu velimize
İbrahim 2 hafta önce
500 TL yine vicdanlıymış Ahmet sezer de 5000 TL ile 10000 TL arası istiyorlar parana göre öğretmen seçiyorsun
21
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@