Karikatür atölyeleri online olarak sürüyor

Tepebaşı Belediyesi, çocuklar için düzenlediği karikatür atölyelerini sürdürüyor. Eğitimler, koronavirüs tedbirleri kapsamında Zoom üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor.

Eskişehir 27.10.2020, 14:29
Karikatür atölyeleri online olarak sürüyor
banner11

Tepebaşı Belediyesi bünyesinde sürdürülen karikatür atölyeleri devam ediyor. Usta isimler eşliğinde çizim yapan minikler, karikatürist olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor.

9-12 yaş arası 11 öğrencinin katılımı ile devam eden 8. Dönem 2. Grup atölye çalışmalarında usta karikatürist Atilla Yakşi, katılımcı çocuklara karikatür sanatının inceliklerini ve tekniklerini Zoom platformu üzerinden online olarak öğretiyor. Karikatürist Atilla Yakşi, “Eskişehir’de karikatürcülerin yetiştirildiği, bu sanata ilgi duyanların cevap bulabildiği bir imkan sunulması çok kıymetli. Bunun için Ahmet Ataç Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Yıllardır atölyeler yapıyoruz. Çocuklarımız bir merak ve istekle katılıyorlar, bizleri geçeceklerine de inanıyorum. Karikatür camiasına verilen bu destekten dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ücretsiz atölye çalışmalarına katılan öğrenciler de mutlu olduklarını ifade ederek ustaların eşliğinde günbegün gelişme kaydettiklerini belirtiyor. Kasım ve Aralık aylarında Tarık Erşan ve Erol Büyükmeriç’in gerçekleştireceği atölyelere kayıt olmak isteyen öğrenci ve velileri, Eskibağlar Mahallesi Fabrikalar Sokak No: 5 adresindeki Atila Özer Karikatürlü Ev’e başvuruda bulunabiliyor. Ayrıca 0 (222) 333 04 71 numaralı telefondan, atölyeler hakkında bilgi alınabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@