Karabağ zaferi resim yarışması başladı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Azerbaycan Gençlik Vakfı işbirliğinde düzenlenen resim yarışmasında, Türkiye’den yarışmaya katılıp ilk üçe giren öğrenciler Azerbaycan’a; Azerbaycan’dan yarışmaya katılıp ilk üçe girenler ise Türkiye gezisi ve ziyaretiyle ödüllendirilecek.

Eskişehir 29.12.2020, 19:53
Karabağ zaferi resim yarışması başladı
banner11

Yarışma hakkında bilgi veren TÜGVA İl Temsilcisi Fatih Sert, şu ifadeleri kullandı; ‘"Yaklaşık 30 yıl işgal altında bulunan Karabağ’ın azatlığına kavuşturulması vesilesiyle , 'Bir Millet İki Devlet' şiarında Türkiye Gençlik Vakfı olarak Azerbaycan Gençlik Vakfı ile ortaklaşa bir projeyi hayata geçiriyoruz. Karabağ Zaferini resim yaparak anlatan gençlerimiz, resimlerini bizlere ulaştırıp yarışmaya katılmış oluyorlar. Başvuruları başlamış olan yarışmamıza, Türkiye’den katılıp ilk üçe giren öğrenciler Azerbaycan’da; Azerbaycan’dan yarışmaya katılıp ilk üçe giren kardeşlerimizi ise Türkiye’de misafir edeceğiz. Bu projeyle hem Azerbaycanlı genç kardeşlerimizle köprü kurarak bağlarımızı kuvvetlendirmiş; hem de milli manevi değerlerimize bağlı olarak Karabağ Zaferi’ni genç kuşakların zihinlerine nakşetmiş olacağız’’

"24 OCAK'A KADAR YARIŞMAYA KATILABİLİRLER"

TÜGVA Lise Koordinatörü Ali Koçak ise; ‘"Biliyorsunuz ki; Türkiye dışında 34 ülkede 78 adet Türk şehitliği bulunmaktadır. Karabağ Zaferine giden yolda da 2783 şehidimiz oldu. Biz bunları tarihe not düşerek unutturmak istemiyoruz. Tarihi olayların zihinlerde kalıcı yer edinmesinin en önemli yöntemlerinden bir tanesi de güzel sanatların kullanılarak ifade edilmesidir. Bu minvalde bizler yakın zaman önce de Ayasofya Camisinin ibadete açılması dolayısıyla da resim yarışması düzenlemiştik. Gördük ki, öğrenciler tarihi olayları hayal güçleriyle resmettiklerinde muhakeme kapasiteleri artıyor ve kaliteli kalıcı eserler üretebiliyorlar. Bu sebepten dolayı tarihi Karabağ Zaferi ile ilgili resim yarışması uygun görülmüştür. Yarışmaya tüm lise öğrencileri 24 Ocak tarihine kadar resimlerini Tugva.org adresine yükleyerek katılabilirler’’ dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@