Kaptaj ve sondaj çalışmaları devam ediyor

Kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir alt yapı için çalışan ESKİ, mahalle muhtarları ve vatandaşların taleplerini değerlendirerek yaptığı tespitler sonucu sondaj ve kaptaj çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Eskişehir 24.12.2020, 17:13
Kaptaj ve sondaj çalışmaları devam ediyor
banner11

Pandemi ile birlikte kentlerden kırsala yönelen vatandaşlar nedeniyle kırsaldaki nüfus artışına bağlı oluşan su ihtiyacı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin çalışmalarıyla gideriliyor. Özellikle mahalle muhtarları ve vatandaşlardan gelen talepleri ivedilikle değerlendiren ESKİ ekipleri, gerçekleştirdikleri tespitler sonucu kırsal mahallelerde kaptaj ve sondaj çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Sivrihisar’a bağlı Hamamkarahisar Mahallesi’nde sondaj çalışmalarını tamamlayan ekipler, Seyitgazi’nin Karacalık Mahallesi’nde de kaptaj çalışmalarıyla vatandaşların yüzünü güldürdü.

Çalışmaları yerinde takip eden Hamamkarahisar Mahalle Muhtarı Mümin İyigün ve Karacalık Mahalle Muhtarı İlyas Yavaş, gerçekleştirilen çalışmalar ile mahallenin içme ve kullanma suyu konusunda rahat bir nefes alacağını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ ekiplerine teşekkür ettiler. Yağışların azlığı nedeniyle susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuzu hatırlatan ESKİ yetkilileri ise tüm vatandaşları su tasarrufu konusunda uyardılar.

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@