Kadın Hakları Merkezi Mücadelemize Güç Katacak

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehir Barosu tarafından açılışı gerçekleştirilen Kadın Hakları Merkezi’ni ziyaret etti.

Eskişehir 27.11.2020, 13:00
Kadın Hakları Merkezi Mücadelemize Güç Katacak
banner11

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nde açılışı gerçekleştirilen Eskişehir Barosu hizmet binasında bulunan Kadın Hakları Merkezi’ni ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Süllü, Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz, Kadın Hakları Komisyon Başkanı Av. İrem Çeviker Maraşlı ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu Başkanı Av. Hüseyin Akçar’dan bilgi aldı.

Herhangi bir suretle şiddet mağduru yahut tehlikesi altında olan kadınların başvurabileceği, hukuki yolları danışabileceği ve ekonomik durumu müsait olmayan kadınlara ücretsiz hukuki destek verileceği merkez ile ilgili olarak düşüncelerini aktaran Süllü “Hak ihlalleri konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar ve toplumsal duyarlılığı ile hukukun üstünlüğü ilkesinden asla taviz vermeyen Eskişehir Baromuz, kurduğu Kadın Hakları Merkezi ile önemli bir adım daha attı. En ağır şekilde bir insan hakkı ihlali ve Türk Ceza Kanunu madde 96 gereği eziyet ve suç olan kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve şiddet gören, şiddet tehdidi altında olan kadınların mücadelesinde önemli bir güç olacak merkezin kurulması sadece şehrimiz için değil ülkemiz için de değerlidir. Örnek olacak bu merkezin kuruluşunu gerçekleştiren Baro Başkanımız Av. Mustafa Elagöz’e, Kadın Hakları Komisyon Başkanı Av. İrem Çeviker Maraşlı’ya ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, CHP Eskişehir Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekili olarak daima yanlarına olduğumu belirtiyorum” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@