Kabukçuoğlu, kendi yetiştirdiği ladinleri bağışladı

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu 2010 yılında Almanya’dan getirtip, arsasında 10 yaşına kadar yetiştirdiği fidanların da olduğu, 3 bin 500 adet Hopsi cinsi Mavi Ladini Belediyelere bağışladı.

Eskişehir 04.02.2021, 16:49
Kabukçuoğlu, kendi yetiştirdiği ladinleri bağışladı
banner11

Başta Eskişehir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere Bilecik, Kütahya, Afyon Belediyeleri ve Eskişehir Tepebaşı ile Odunpazarı İlçe Belediyelerine, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukçuoğlu tarafından Hopsi cinsi Mavi Ladin bağışlandı. İYİ Parti İl Başkanlıkları aracılığıyla yapılan bağış kapsamında 3 bin 500 adet ladin, belediyelere ulaştırıldı.

“NİYETİM OKUL YAPTIRMAKTI”

Bağışla ilgili bir açıklama yapan Milletvekili Kabukçuoğlu, “2010 yılında Orman Mühendisi arkadaşımın tavsiyesiyle arazime, emekli ikramiyemi kullanarak Almanya’dan Hopsi cinsi aşılanmış Mavi Ladin ithal edip diktirdim. O yıllarda ülkemizde kişi başına GSMH 10 bin dolardı, düşündüm ki 10 yıl sonra bu 15 bin dolar olur. Ancak bu olmadı. Niyetim bu ağaçları satıp, buradan elde edilecek gelirle okul yaptırmaktı. Bu ağaçlar satılıp, her ne kadar okulla dönüştürülemediyse bile parklarda ve bahçelerde yer alıp şehirlerimizi güzelleştirecek, insanlarımızın çevrelerinden haz almasına vesile olacaktır” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@