Kabukcuoğlu'dan Kaymaz'daki siyanür havuzuna tepki

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu bugün TBMM de Kaymaz Koza Altın Maden işletmesinin yeni açacağı siyanürlü atık biriktirme havuzunun çevreye etkileri hakkında basın açıklaması yaptı.

Eskişehir 12.05.2020, 18:48
Kabukcuoğlu'dan Kaymaz'daki siyanür havuzuna tepki
banner11

Kaymaz mahallesine çok yakın bir bölgeye kurulan havuzun çevreye verdiği zararlar hakkında bilgi veren Kabukcuoğlu; Yöre halkının maden işletmesinin kullandığı siyanür nedeniyle yıllardır tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin olumsuz etkilendiğini, ağaçlarının kuruduğunu ifade etmektedirler. Sık sık Köyden kente göçün önlenmesi gerektiğini belirten iktidarın, çevre felaketlerine yol açan madencilik faaliyetleriyle köyleri yaşanır olmaktan çıkardığını belirtti.  Adeta devlet eliyle köyden kente göçün teşvik edildiğini söyleyen Kabukcuoğlu, madencilik faaliyetleri yapılırken çevreye etkilerinin minimum düzeylere çekilmesini, alınan tüm tedbirlere rağmen madencilik faaliyetleri sonucu olumsuz etkilenen vatandaşlarımızın zararlarının tazmin edilmesi gerektiğini söyledi. 

Basın mensuplarının erken seçim ve MHP’nin sosyal medya mesajları üzerine sorduğu soruları da cevaplayan Kabukcuoğlu;  MHP’nin belli aralıklarla gündem değiştirmek amacıyla bu tür paylaşımlar yaptığını, bu faaliyetlerin milletin beklentilerini karşılayamayan hükümetin gündem değiştirme çabaları olduğunu söyledi. Erken seçim için ise kararı verecek olanın cumhur ittifakının bileşenleri olduğunu, ancak şahsi görüşünün millete söyleyecek bir sözü olmayanların seçimi istemeyeceğini düşündüğünü söyledi.
 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@