Jandarma ara yolları da tuttu

Yeni tip korona virüs Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulamalarını artıran jandarma ekipleri Bilecik'in Bursa, Eskişehir ve Sakarya'ya bağlantısı olan karayolunda güvenlik güçleri kontrol noktaları oluşturdu.

Eskişehir 07.04.2020, 15:14
Jandarma ara yolları da tuttu

Ekipler, şehre giriş belgesini olmayanlar sürücüler geri gönderildi. İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, Bilecik ile sınır komşusu olan Bursa, Eskişehir ve Sakarya'ya bağlantısı olan karayolunda güvenlik güçleri kontrol noktaları oluşturdu. Bu bölgelerde tedbir alan jandarma ekipleri, yol güzergahlarındaki gezici ekiplerin devriye sayısını da artırdı. Sürücülerin şehre giriş için izin belgelerinin olup olmadığını denetleyen ekipler, belgesi olmayan sürücüleri geri gönderiyor. Araçlarda sosyal mesafe kuralına uyulup uyulmadığını da kontrol eden ekipler, sürücü ve yolcuların ateşini de ölçtü.

Ayrıca, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan ile 20 yaş altı gençlerin olup olmadığını da kontrol eden jandarma ekipleri, zorunlu olmadıkça evlerden dışarı çıkılmaması uyarısında bulunuyor.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@