İYİ Parti’den muhtarlara ziyaret

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet EKTAŞ, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ali İrfan İBİŞ’i makamında ziyaret etti.

Eskişehir 20.10.2020, 10:45
İYİ Parti’den muhtarlara ziyaret
banner11

Muhtarların sorunları, talepleri ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi alan İYİ Parti Heyetine, Başkan İBİŞ nazik ziyaretleri ve muhtarlara verdikleri destek için teşekkür etti. İl Başkanı Mehmet Ektaş da muhtarların birlik, dayanışma ve sorunlarının çözümüne yapmış oldukları katkıdan dolayı dernek başkanına teşekkür etti.

Ziyarette Ektaş, ”En küçük idari birim olan köy ve mahallelerin, çoğunluğun oyu ile seçilen muhtarlarımız, mahalle veya köylerinin yerel ve merkezi yönetim arasında bir köprü vazifesi görmektedirler. Sosyal açıdan ise bölgesindeki kimsesiz, engelli, muhtaç ya da yaşlıların tespitini ve yardımlarını gerçekleştirirler. Biz İYİ Parti ailesi olarak, mahalle muhtarlarımızı düzenli olarak ziyaret etmekte, onların taleplerini yetkili mercilere iletmekteyiz. Temennimiz, vatandaşımızı en iyi tanıyan, onların sorunlarına hâkim olan muhtarlarımızın, ekonomik yönden zor günler geçirdiğimiz bu günlerde, daha fazla dinlenilmesi ve insana dokunan, sıkıntıları hafifleten talep ve önerilerinin yerine getirilmesidir. Askerlik işlemlerinden, ikamet, nüfus ve tebligat başta olmak üzere her geçen gün sorumlulukları arttırılan muhtarlarımızın gelirlerinin ve yetkilerinin de sorumluluklarına oranla arttırılması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Eskişehirimizin herbiri birbirinden değerli 539 mahalle muhtarı olmak üzere, vatandaşlarımızın mahalle ve köylerinde yaşadığı sıkıntı ve taleplerinin ilk muhatabı, devletin vatandaşımıza en yakın kamu görevlisi 50405 muhtarımızın 19 Ekim Muhtarlar günü kutlu olsun” dedi.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@