İYİ Parti: TÜLOMSAŞ OSB'ye taşınsın

Basın açıklamasında bulunan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TÜLOMSAŞ’ın Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmasının şehir ve TÜLOMSAŞ açısından büyük avantajları olacağını öne sürdü.

Eskişehir 18.07.2019, 13:20
İYİ Parti: TÜLOMSAŞ OSB'ye taşınsın
banner11

Düzenlediği basın toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TÜLOMSAŞ’ın Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınması gerektiğini savunarak “Eskişehir’in raylı sistemler üssü olması, üretilecek lokomotif, vagon, hızlı tren setleri, tramvay ve metro araçlarının üretimine doğrudan katkı sağlayarak büyümek ve karlılıklarını arttırmak isteyen sanayi kuruluşlarımız da Organize Sanayi Bölgesi’nde yer almaktadır. TÜLOMSAŞ ise şehrin içinde sıkışıp kalmıştır. TÜLOMSAŞ kendine yüksek hızlı tren setlerini imal etme konusunda hedef koymuştur. Doğaldır ki, TÜLOMSAŞ’ın mevcut altyapı ve tesislerinin fiziksel özellikleriyle, bulunduğu alanda daha fazla büyümesinin imkansız olmasıyla hızlı tren setleri ile tramvay ve metro setlerini üretmesi imkansızdır. Bu nedenle TÜLOMSAŞ’ın yeni altyapı imkanlarıyla yeni sahalarda kurulacak yeni tesislere ihtiyacının olduğu açıktır” sözlerini kaydetti.

TÜLOMSAŞ TRAFİĞİN ÖNÜNDE ENGEL

TÜLOMSAŞ’ın bulunduğu yerden taşınmasının şehrin trafik sorununa büyük katkı sağlayacağını iddia eden Ektaş “TÜLOMSAŞ’ın Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmasıyla; Ali Fuat Güven Caddesi, Ambarlar Sokağa, Şahin Caddesine, Çevre Yoluna ve Çevre Yolu üzerinden Tepebaşı’na, Hatboyu olarak bilinen Zübeyde Hanım Bulvarı ise TÜLOMSAŞ Arazisi üzerinden Ali Fuat Güven Caddesine ve Ertuğrulgazi Mahallesine bağlanabilir” dedi.

Yorumlar (0)
-1°
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@