İYİ Parti'den 'Baksan' teşekkürü

İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İsmail Türk, "Baksan’ın yerinde dönüşümü ve yenilenmesi için atılan adımlar memnuniyet vericidir" dedi.

ESKİŞEHİR 16.02.2021, 13:47
İYİ Parti'den 'Baksan' teşekkürü
banner11

İlçe Başkanı İsmail Türk'ün açıklaması şöyle:

"Tepebaşı İlçemiz sınırları içerisinde bulunan, 1970’li yıllarda kuruluşu tamamlanan ve İlimiz sanayisinin gelişimine önemli katkılar sağlayan BAKSAN Küçük Sanayi Sitesi uzun süredir; çöküntü bölgesi haline gelmesi, tükenmiş altyapısı, sağlıksız işyerleri, verimsiz üretim, çevre, ses ve gürültü kirliliğiyle anılır hale gelmiştir. Kurulduğunda şehirden uzak bir bölge de olan site, şu anda Tepebaşı İlçemizin merkezinde yer almaktadır. Ancak, mevcut haliyle halkımıza, çalışanlara, müşterilerine ve taşınmaz sahiplerine fayda üretmekten uzaklaşmıştır.

Konunun çözümü için Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Ahmet ATAÇ’ın girişimleri ve hak sahiplerinin katkıları ile hazırlanan yerinde dönüşüm, yenileme projesi memnuniyet yaratmıştır. Proje uygulamaya geçtiğinde, hak sahiplerinin mülkleri daha değerli hale gelecek ve dönüşüm için mülk sahiplerini teşvik edecektir. Proje hayata geçirildiğinde Tepebaşı İlçemiz kendine yakışır bir ticaret ve yaşam merkezine kavuşmuş olacaktır .

Bu vesile ile projeye katkı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN’e, Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ATAÇ’a, BAKSAN sanayi esnafına ve mülk sahiplerine İYİ PARTİ Tepebaşı ilçe başkanlığı olarak teşekkür ederiz.

Bu çalışmaların TEPEBAŞI’nın daha modern, ekonomik ve sosyal açıdan daha gelişmiş bir yapıya kavuşmasında öncü olmasını dileriz.

Eskişehir, Ticaret ve Sosyal Yaşamda Olduğu Gibi Ne Yazık ki Sanayi de de tek merkezli olmanın yarattığı sorunları yaşamaktadır.

Şehrimizin ticaret merkezi, sosyal ve kültürel yaşam alanı yayılamadığı, yeterince alternatif bölgeler oluşturulamadığı gibi aynı sorun Sanayimiz için de geçerlidir.

Bilindiği gibi şehrimizin doğu yönünde büyüyen organize sanayi. Emko mobilyacılar sitesi, Teksan sanayi sitesi, Tornacılar ve oto tamirciler gibi kuruluşlar şehrin tek yönünde kümelenmiştir. Bu yapısal bozukluk, vatandaşlarımızın hizmetlere erişiminden çalışanların zaman kaybına, ulaşım maliyetlerinin artmasından çıldırtan trafik karmaşasına kadar bir çok sorunu da beraberinde getirmektedir.

İstihdama ve kalkınmasına yönelik olarak şehrimizin batı yönünde Tepebaşı bölgesinde tarım alanlarının dışında küçük sanayi ve organize sanayi bölgesi kurulmasının, Tepebaşının ekonomik gelişimine katkı sağlayacağı gibi gelişmekte olan Eskişehir’in en büyük sorunu olan trafiğin rahatlamasına da önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Dengeli bir yapılanma ile, İlimizin hem doğu hem batı yönünde sanayi kuruluşları olursa halkımızın hizmetlere erişimine ve ihtiyaçlarını daha kolay yollarla gidermesine de imkan sağlanacaktır, Tepebaşı bölgesinde yaşayan halkımız işine daha kolay gidebilecek, işlerini yaptırmak içinde uzun mesafeleri kat etmeyecek.

Bu bağlamda ilgililerin bu yönde yapacağı çalışmaların destekçisi olacağımızı bildirir, yapılan ve yapılacak olan çalışmalar için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@