İttifak olursa Millet ile olur

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Eskişehir İl Başkanı İsmail Haşim Ateş, “Bir ittifak üyesi olacaksak bu zaten Millet İttifakı’nın olur” diye konuştu.

Eskişehir 23.12.2020, 11:31
İttifak olursa Millet ile olur
banner11

Ateş, eskisehir.net yayınında Cihan Yıldırım’ın sorularını yanıtladı. Programda 29 Kasım’daki il kongresi, il başkan yardımcılarının belirlenmesi, pandemi döneminde siyaset yapmak ve ekonominin durumu konuşuldu.
Ateş’e “İktidarı eleştiriyorsunuz ama belediyelere pek eleştiri yapmadınız. Bir ittifak söz konusu olabilir diye mi” soruldu. Ateş, şöyle cevapladı: “İttifakı biz şu anda parti olarak Genel Başkanımız Ali Babacan’da sık sık ifade ediyor şu anda biz partimizi büyütmeye kendi politikalarımızı yapmaya çalışıyoruz. Zamanı gelince onlar gündeme gelebilir. Ama ben bir şeyden çok eminim ki eğer bir ittifak üyesi olacaksak, bir ittifakını bileşeni olacaksak bu zaten Millet İttifakı’nın olur. Asla Cumhur İttifakı’nın olmaz. Ben böyle görüyorum. Türkiye’de denir ki şartlar değişir ama durum bugünden böyle görünüyor. Bu pazar seçim olsa bu şekilde olur.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@