İstinat duvarları dünyaca ünlü tablolar ile süslendi

Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in girişimleriyle kültür sanat alanında Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olan Eskişehir’de caddeleri de dünyaca ünlü ressamların eserleri süslüyor.

Eskişehir 04.08.2020, 15:09
İstinat duvarları dünyaca ünlü tablolar ile süslendi
banner11

Yenikent Mahallesi’nde arkasında kalan zemin hacmini tutmak amacıyla yapılan istinat duvarları, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından dünyaca ünlü ressamların birbirinden özel eserleri ile donatılırken, vatandaşlar da tablolar önünde sevdikleriyle bol bol öz çekim gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışma ile kent estetiğini bozan istinat duvarları dünyaca ünlü ressamların eserleri ile donatılıyor. Yenikent Mahallesi Ş. Yzb. T. Güngör Caddesi üzerinde bulunan ve arkasında kalan zemin hacmini tutmak amacıyla yapılan istinat duvarları asılan 30 tablo ile kent estetiğine uygun hale getirildi. Duvarlarda Picasso’nun Soytarılar, Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa, Claude Monet’in Şemsiyeli Kadın gibi önemli eserlerin yanı sıra Türk ressamlar İbrahim Çallı, Neşet Ünal, Nuri İyem gibi isimlerin eserlerine de yer verildi. Çalışmaların vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ilerleyen süreçte başka alanlarda da bu şekilde çalışmalar gerçekleştirilebileceğini belirttiler.

Yerleştirilen rengarenk tablolar ile o bölgenin modern bir görünüme kavuştuğunu belirten Yenikent mahalle sakinleri ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@