İhanet edenlere hesap sormakla mükellefim

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu katıldığı canlı yayında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

ESKİŞEHİR 07.12.2021, 13:58 07.12.2021, 14:53
İhanet edenlere hesap sormakla mükellefim
banner11
banner223

Öncelikle İlçe çalışmaları hakkında bilgi aktaran Başkan Çizmelioğlu, çarpıcı açıklamalar ve eleştirilerde bulunarak, hem Tepebaşı İlçesi hem genel siyaset ile ilgili görüşlerini ardı ardına sıraladı.

Tepebaşı Belediyesi vatandaşlarımızı ve meclisi kandırıyor

Tepebaşı Belediyesi'nin vatandaşları ve meclis üyelerini kandırdığını dile getiren İlçe Başkanının dökümanlarla bu iddiasını doğrular konuşması şöyle;

"2015 yılında başlatılan stratejik planla alakalı, Çamlıca Kapalı pazar yerinin sosyal tesisinin %45'ini tamamlayacağını, 2016 da %60'ını tamamlayacağını planlamış ve gariptir ki bu süreçte bir çivi dahi çakılmıyor. Nihayetinde vatandaşlarımızı ve meclis üyelerini kandırıyor.

2021 yılında tekrar %40'ını yapıcam diye tekrar sunuyor. 2022 yılında %60'ını planlıyor. Bakalım hep beraber görücez. Yapılacak mı, yapılmayacak mı.."

Bu insanları kandırmaktır! Buna izin vermiyoruz

"Her fırsatta İller Bankasının kredilerinin engellendiğini söyleyen Belediye Başkanı 2013 yılında tam 23 milyon kredi almış, 2014 yılı da 5.2 milyon lira, 2015 yılında 12,5 milyon lira, 2016 yılında 12,5 milyon lira, 2017 yılında 3,5 milyon lira, Yeni Bağlar ve Fevzi Çakmak içinde aldığı kredilerle birlikte şu an toplam 15 Milyon TL borcu var. 2020 yılında hiçbir kredi talebi olmamış. Asıl üzücü tarafı kredi kullanmamış olması değil, heryeri satıyor olması.

Örneğin Muttalıp da 6 ada parsel satarak 20 Milyon lira gelir elde ettiler ve bu bölgede 265 parsel var. Tepebaşı İlçemizi parsel parsel satıyorlar. 2019 da seçmene ilçeye sosyal tesis alanı, kültür alanı yapıcağım diye bana oy verin bende sosyal donatılarla döşeyeyim demişti. Sonra 2021 meclisinde burayı benzin istasyonu yapıp satmayı düşünuyorum dedi. Bir dakika.. Bu insanları kandırmaktır. Buna izin vermiyoruz. CHP'li Tepebaşı Belediyesi her zaman seçimden seçime söz veriyor ama yapmıyor. Vatandaşları her seçimde vaadleriyle kandırıyor. Sadece gezi belediyeciliği yapıyorlar. Gezisinde yapsın ama bu sözleride yerine getirsin. Vatandaşlarımız artık farkında. Her gittiğimiz yerde Tepebaşı Belediyesinin yapmadıklarını, yapamadıklarını, eksikliklerini söylüyorlar."

İhanet edenlere hesap sormakla mükellefim

Geçtiğimiz hafta AK Parti'den CHP sıralarına geçen meclis üyesi ile ilgili soruya cevap veren İlçe Başkanı bu süreci ihanet olarak nitelendirdi ve şunları söyledi; ' Meliha hanım ile ilgili mevzuyu araştırıyoruz. Burada farklı durumlar var. Şuan açıklamanın doğru olmayacağı için söyleyemiyorum. Zamanı var. Ama şunu da belirtmek istiyorum, ikibuçuk yıl önce vatandaşlar sizi AK Parti Meclis Üyesi olarak yazmış, size güvenmiş ve AK Partili vatandaşlarımızda size güvenerek oy vermiş. Bu da AK Parti'li olarak bizim düşüncelerimizi yerelde savun. Bizim oylarımız namustur, namusunuzu size emanet ediyoruz, sahip çık demektir.

Meliha hanım AK Parti'den ve meclis üyeliğinden istifasını verirdi, nereye gitmek isterse gidebilirdi. Ama AK Parti'nin oylarıyla başka bir partiye geçersen olmaz.

Zamanında AK Partiden de, farklı partilerden de istifa ederek başka partiye geçenler oldu. Ama hem meclis üyeliğinden istifa ettiler, hem parti üyeliğinden. Bu onurlu bir davranıştır. Ama bu yapılan ihanettir.

Ben AK Parti'nin Tepebaşı İlçe Başkanı olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Tepebaşı'nda ki temsilcisiyim ve Tepebaşı'lı hemşerilerimin namusu olan oylarının bekçisiyim. AK Parti'nin oyları ile seçilmiş meclis üyesinin ihanetinin takipçisi olacağız. Bize ihanet edenlere hesap sormakla mükellefim."

Dünya genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılarla ilgili de tüm dünyada yaşanan bu süreçte Türkiye'nin en az hasarla kurtulacağını söyleyen Başkan Hakan Çizmelioğlu 'Yaparsa AK Parti Yapar' diyerek pandemi sürecinde de ne kadar başarılı süreç yönetildiğini aktardı.

Yorumlar (0)
15
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@