Hukuk herkese eşit şekilde uygulanmalıdır

Eskişehir Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, "Öğretmenlik mesleğinin gerekleri ile bağdaşmayan ithamlar kullanan müdürün durumu netlik kazananamışken Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü adeta jet hızıyla üyemize ceza istemiştir. Biz herkes için adalet istiyoruz" dedi.

Eskişehir 29.07.2020, 12:42
Hukuk herkese eşit şekilde uygulanmalıdır
banner11

Alkan'ın açıklaması şöyle:

"Yunus Emre MTAL, Eskişehir'de eğitim ortamında gerek okul idaresi ve gerekse binanın durumu ile en çok tartışılan okul olma özelliğini pandemi günlerin de bile korumaktadır.

Yunus Emre MTAL'nin müdürünün sorusturma dosyasının Bakanlık boyutu tartışılırken, muamması devam ederken üyelerimize hakarete karşı mesleki onurlarını savunma hakkını kullanmaları ve devamındaki olaylara ilişkin soruşturmalar jet hızıyla ilerlemekte, öğretmenler hakkında cezalar istenmektedir.

Hukuk herkese adil uygulanmalıdır. Öğretmenler Kurulunda hakarete maruz kalan arkadaşlarımızın toplantıya devam etmedikleri ve devamında haberlerinin dahi olmadığı oturumlara katılmadıkları için ceza almasını kabul etmemiz mümkün değildir.

Ne zamandan beri meşru anayasal ve yasal hakkın savunulması cezaya unsur olmaya zemin oluşturmaktadır? Korunan öğretmenlerin itibarı ve meslek onuru yerine öğretmenlere hakaret eden yöneticiler midir?

Öğretmenlik mesleğinin gerekleri ile bağdaşmayan ithamlar kullanan müdürün durumu netlik kazananamışken Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü adeta jet hızıyla üyemize ceza istemiştir. Biz herkes için adalet istiyoruz.

Eskişehir' de artık biz Yunus Emre MTAL nin gerçek başarı öykülerini konuşmak istiyoruz. Eğitim Sen Eskişehir Şube olarak diyoruz ki, adaletin en kötüsü geç tecelli edendir. O yüzden sayın okul müdürüyle ilgili soruşturma dosyasını bir an önce hukuka ve adalete uygun biçimde nihayete erdirilmesini istiyoruz."

Yorumlar (0)
-0°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@