HUDER içkili yerlere dava açacak

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER), Odunpazarı Belediye Meclisinde kabul edilen içkili yerler bölgesiyle ilgili dava açacaklarını açıkladı.

Eskişehir 13.11.2020, 11:59
HUDER içkili yerlere dava açacak
banner11

HUDER Eskişehir Şubesi adına açıklama yapan Av. Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Odunpazarı Belediye Meclisinde Mülki amirin ve emniyetin olumsuz görüşüne rağmen içkili yerler bölgesine dahil edilen alanlar öncelikle de okullar bölgesinin bitişiğindeki “Kayıhan Sokak” için kararın iptaline yönelik dava açacaklarını açıkladı.

Yönetim Kurullarında konuyu değerlendirdiklerini belirten Şube Başkanı Av. Pınar Turhanoğlu Gücüyener, mahalle sakinlerine danışılmadan alınan bu kararın kamuoyunda da tepki ile karşılandığını, binlerce öğrencinin eğitim aldığı bölgenin bitişiğinde, emniyetin de olumsuz görüşüne rağmen içkili yerler bölgesi ilan etmekte ısrarcı olunmasının kamu yararı ile bağdaşmayacağını bu nedenle yargıya başvurmaya karar verdiklerini belirtti.

Gücüyener “İçkili yerler bölgesi ilan edilen bölgeler içinde, kararın kesinleşmesi halinde ruhsat alınması için binanın “oy çokluğu” yeterli olacak. Bu da kendi konutunun altında ya da çevresinde alkol ruhsatı almış işyeri bulunmasını istemeyen mahalle sakinlerinin mağduriyetine yol açacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@