Hizmet götürme programları organizasyonsuz olmamalı

Türk Kızılay Eskişehir Şubesi Başkanı Egemen Temizsoy, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik olarak yapılan yardımlarla alakalı, "Bilinçsizce yapılan yardım kampanyaları virüsün daha çok yayılmasına ve bu virüsün vatandaşlarımızın evlerine daha çok girmesine sebep olabilir" dedi.

Eskişehir 22.03.2020, 10:06
Hizmet götürme programları organizasyonsuz olmamalı
banner11

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Corona virüsü önlemleri kapsamında,  gönüllülerden oluşan ekipleriyle ve whatsapp iletişim hattıyla hizmet vermeye başladı. Evlerinden çıkması risk taşıyan 65 yaş üzeri vatandaşlar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar WhatsApp hattından iletişime geçip, alışveriş sipariş listeleri alınarak, Kızılay gönüllüleri tarafından yardımcı olunuyor. Siparişleri, marketlerden alındıktan sonra ise adreslerine teslim ediliyor. Şube Başkanı Egemen Temizsoy bu süreç içerisinde bilinçsizce yapılan yardım kampanyalarına değindi. Temizsoy yaptığı açıklamada, "65 yaş ve kronik rahatsızlığı olanlara hizmet götürme programları organizasyonsuz, eğitimsiz, önlemsiz yapılmamalı, lütfen programlarımızı yaparken hem hizmeti götürenin hem hizmeti alanın bulaş riskini sıfıra indirecek şekilde yapalım. Tedbiri önemli elden bırakmayalım! Bilinçsizce yapılan bu kampanyalar, vatandaşlarımızın evine virüsün girmesine sebep olabilir. Bu süreçte birey olarak hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Türk Kızılay Eskişehir Şubesi her zaman vatandaşların yanında olacaktır" ifadelerini kullandı.

0549 722 26 26 WhatsApp iletişim numarasından Türk Kızılay Eskişehir şubesine ulaşabilir ihtiyacı olanlara siz de destek olabilirsinz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@