"Hayvan Hakları Yasası için daha ne bekliyorsunuz?"

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin ve konsey üyeleri , 4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü'ne özel bir mesaj yayımladı. Açıklamada, hayvan hakları yasasının bir türlü mecliste ele alınmaması eleştirilerek yasanın corona bahanesine takıldığı söylendi.

banner162
Eskişehir 03.10.2020, 11:01
"Hayvan Hakları Yasası için daha ne bekliyorsunuz?"
banner11

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu'nun açıklamasının tamamı şu şekilde;

"Corona salgını başlayıp tüm dünyada ciddi ölümlere neden olunca çok insan, yaşananlardan ders alınacağını, doğanın muhteşem düzenine daha duyarlı olunacağını, insanların kendi cinsinin dışındaki canlılara sevgiyle, merhametle yaklaşacağını ummuştu.

Günler ilerledikçe bu umutlar açıkçası boşa çıktı; maalesef bazı vicdansızlar hayvanlara olmadık zulümleri, acımasızlıkları sürdürmeye devam ediyorlar.

Bu sıkıntılı süreç zarfında biz can korumacılar, yine yeniden hayvana yapılan işkence, yaralama, öldürme eylemlerinin, yasalarımızda kabahatlerden çıkartılıp ceza kapsamına alınmasını, Meclis’ten bu bağlamda yasa değişikliklerinin yapılmasını ısrarla talep ettik. Ama verilen sözler, bugün, yarın oyalamaları ile yine boş çıktı. Bu arada birçok yasa yapıldı ama bizim canlarımızın canına biraz olsun merhem olacak değişiklik corona bahanesine takıldı kaldı.

Zorlu günler can korumacıları ekonomik açıdan da vurdu; ülke genel durumu, işsizlik, paranın değerinin inanılmaz düşüşü, mama fiyatlarının önüne geçilmez artışı, onları beslemede, veterinerlere tedavi giderlerini karşılamada bizleri çok ama çok zorlamaya başladı. Yine de Hayvan Hakları Çalışma Grubu olarak yılmadık çünkü; yılgınlık lüks olurdu hem bize hem bizlerden başka sesleri olmayan canlara.

Her şeye karşın can dostlarımız, onların yılmaz hamileri!  4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü’müz kutlu olsun! Umudum bir dahaki yıla daha güzel haberlerde buluşmamız…"

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@