Halkın iktidarını hep birlikte kuracağız

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Mersin mitingini değerlendirdi. Çakırözer: “Emekli, emekçi, çiftçi, esnaf, geçinemeyen milyonların, Milletin sesi olacağız” dedi.

Eskişehir 06.12.2021, 16:02
Halkın iktidarını hep birlikte kuracağız
banner11

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ‘Milletin Sesi’ sloganıyla başlattığı mitinglerden ilki Mersin’de gerçekleşti. CHP’li Belediye Başkanları ve milletvekillerinin de eşlik ettiği mitinge katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “İlkini Mersin’de gerçekleştirdiğimiz bu miting atanamayan öğretmenlerimizden geçinemeyen esnafa, mahsülü tarlada kalan çiftçimizden emeklilerimize umut oldu. Milyonların sesi, Milletin sesi oldu. Bundan sonra da olmaya devam edecek. Adaletsizliğe, hukuksuzluğa, yoksulluğa karşı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde milletin sesini duyurmaya devam edeceğiz. Halkın iktidarını hep birlikte kuracağız” dedi.

MİLLETİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ‘acil seçim’ çağrısıyla meydanlara inen partisinin ‘Milletin sesi’ sloganıyla Mersin’de gerçekleştirdiği ilk mitingini değerlendirdi.

Hem Mersin’den, hem de komşu illerden katılan onbinlerle coşku, heyecan ve umut ile mitingin gerçekleştiğini söyleyen Çakırözer, çiftçi, emekli, esnaf, emekçi, genç, yaşlı, kadın, erkek onbinlerin meydanda bir araya geldiğini söyledi. Çakırözer, yaptığı yazılı değerlendirmede şu açıklamalarda bulundu:

“Esnafın, emeklinin, işçinin, çiftçinin, iş insanının, sanayicinin, kadınların, gençlerin, milyonlarca işsizin mitingi, halkın mitingi oldu Mersin mitingimiz. Atanamayan öğretmenimizin, mahsülü tarlada kalan çiftçimizin, geçinemeyen esnafımızın sesi oldu. Sesini duyurmak isteyen onbinler alanları doldurdu, meydan almadı. Çünkü insanlar artık umut istiyor, yavruları için güzel, aydınlık yarınlar istiyor. Saray iktidarının yarattığı bu yoksulluğu, adaletsizliği; hukuk devletinden, demokrasiden uzaklaşan yönetimi milletimiz istemiyor, hak etmiyor! Bu adaletsiz düzene ilk sandıkta halkımızla birlikte son vereceğiz. Parlamanter demokrasinin hakim olduğu bir sistemi ilk seçimden sonra, toplumsal uzlaşı içinde hep birlikte inşa edeceğiz. Milletin sesini daha yüksek duyuracak, halkla, milletle buluşmaya, milletin sesi olmaya devam edeceğiz. Halkın iktidarını hep birlikte kuracağız."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@