“Halkımız darbe girişimi karşısında dimdik durdu”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde bir mesaj yayınladı.

Eskişehir 14.07.2018, 13:29
“Halkımız darbe girişimi karşısında dimdik durdu”
banner11

Başkan Ataç mesajında, " 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin maruz kaldığı alçak darbe girişimi, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçti. Bu saldırı karşısında tüm siyasi partilerin kararlı duruşu, yüce Türk Milleti'nin Cumhuriyet ve demokrasimize sahip çıkması demokrasi dışı girişimin başarılı olmasına engel oldu. 

Bu süreçte birçok vatandaşımız ve güvenlik görevlimiz hayatını kaybederken, tarihinde ilk defa Türkiye Cumhuriyeti'nin ve demokrasimizin temsil merkezi, Mustafa Kemal Atatürk'ün Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bombalar düştü. Darbelerin karanlık yüzünü defalarca görmüş Türk halkı, siyasi parti ve etnik köken gözetmeksizin bu saldırı karşısında dimdik durdu.

Çok iyi bilinmelidir ki, Türk Milleti sivil ya da askeri hiç bir otoriter gücün kendi egemenliğini yok saymasına, laik ve demokratik yönetim şeklinin ortadan kaldırılmasına izin vermeyecektir. Unutulmamalıdır ki; hiçbir güç, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik, beraberlik ve barış içinde yaşama arzusunun önüne geçemez.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden tüm kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı dilerim.
Uluönder Atatürk'ün de söylediği gibi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” dedi.

Yorumlar (0)
12°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@