banner90

Haksız rekabet küçük esnafa zarar veriyor

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’i ziyaret ederek son kısıtlı kapanma sürecinde esnafın yaşadığı sorunlar ve hafta sonu kısıtlamalarının yarattığı haksız rekabet süreci ile ilgili bilgi aldı.

ESKİŞEHİR 19.04.2021, 13:50
Haksız rekabet küçük esnafa zarar veriyor
banner11
banner223

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’in kısıtlamalar sonrası dikkat çektiği küçük ölçekli işletmelerin süper market zincirleri karşısında yaşadığı mağduriyetin, maddi sıkıntı yaşayan küçük esnafın kazandığı üç kuruşun da elinden alınması anlamına geldiğini belirten CHP Eskişehir Milletvekilleri, süper market zincirlerinin küresel salgın şartlarını kendi avantajlarına çevirdiğini söyledi.

Küresel salgın kapsamında hafta sonu için alınan kısıtlama tedbirleri nedeniyle gıda üreticileri ve marketler dışındaki tüm işletmelerin dükkanlarını kapadığını belirten Güler, süpermarket zincirlerinin ise salgını avantaja çevirerek hem ticari faaliyetlerini sürdürdüğünü hem de gıda maddesinin yanı sıra kırtasiyeden züccaciyeye, beyaz eşyadan otomobil lastiği ve ekipmanlarına kadar A’dan Z’ye her ürünü satmaya devam ettiğini kaydetti.

Salgın sürecinin kötü yönetilmesi, yaratacağı zararlar düşünülmeden, günü kurtarmak için alınan kararlar sonucunda küresel salgının faturasının küçük esnafa çıktığını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri, kararlar alınmadan önce sektör temsilcileri ve ilgili odalar ile bir araya gelinmesi, fikirlerinin alınması gerektiğini vurguladı.

Konu ile ilgili Eskişehir Ticaret Odası’nın girişimleri hakkında bilgi alan Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri Çakırözer ve Süllü, her zaman olduğu gibi küçük esnafın sesi olmaya devam edeceklerini belirterek konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündemine taşıyacaklarını söyledi.

Üyelerinin yaşadığı sıkıntıları her platformda dile getirerek haklarını aramaya devam edecekleri belirten ETO Başkanı Metin Güler, küçük ölçekli işletmelerin süpermarket zincirleri karşısında yaşadığı haksız mağduriyetin bir an önce giderilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekileri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü’nün verdiği desteğe teşekkür etti.

Yorumlar (0)
22°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@