Günay'dan 19 Mayıs mesajı

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Eskişehir 18.05.2021, 17:32
Günay'dan 19 Mayıs mesajı
banner11

Günay şunları söyledi;

"19 Mayıs,

Bir milletin dirilişi,

Özgürlüğe atılan ilk adım,

Gençliğe verilen emanet

100 yıl önce temelleri atılan büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin emanetçisi gençlerimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını” en içten dileklerimle kutluyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bağımsızlık ışığını bugün yakmış ve ülkesi için düşlediği mutlu ve parlak geleceğin ilk adımlarını atmıştır.

Bu mutlu ve parlak geleceğin sebebi Siz Gençlerimizsiniz. Türk genci olmanın sorumluluğu ile yarınlara ışık tutacak ve dünya dinamizmine ülkemizi ayak uyduracak sizlersiniz. Yenilikçi, girişimci ve vizyonu yüksek karakteriniz ile Sizlere olan güvencimiz tamdır.

Atatürk’ün gençlerimiz için söylediği ve şahsımın da çok sevdiği bir sözü paylaşmak isterim: "Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak!" Aklın ve bilimin ışığından ayrılmadığınız, demokrasiye inancınızı yitirmediğiniz sürece, sizi yönlendirmek isteyenler, ayrılık yaratmak isteyenler asla ve asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Demokrasinin güzelliği, çok sesliliği, bilimin ışığı Sizlersiniz. Uzlaşmanın, hoşgörünün ve paylaşmanın yansıması Sizlersiniz.

Sizler geçmişimizin bekçisi geleceğimizin emanetçisisiniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği ve tek mirasçısı olan geçmişin deneyimlerini kılavuz alan, geleceğe ilim ve bilimle bakan tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tekrar yürekten kutluyorum."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@