Güler'den ETO üyelerine kredi müjdesi

ETO Başkanı Metin Güler, koronavirüs salgını sebebiyle mağdur olan üyeler için talep ettikleri 50 bin lira üst limitli Nefes Kredisi’nin 27 Nisan 2020 itibariyle başladığını bildirdi.

ESKİŞEHİR 27.04.2020, 17:14
Güler'den ETO üyelerine kredi müjdesi
banner11
banner223

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, üyeleri için talep ettikleri ve verilmesi için yoğun çaba harcadıkları Nefes Kredisi için 27 Mart itibariyle sözleşme imzalandığını açıkladı. Güler açıklamasında, “Üyelerimiz için talep ettiğimiz  ve tahsis edilmesi için büyük mesai harcadığımız TOBB Nefes Kredisi bugün itibariyle uygulamaya konulmuştur. Bu kapsamda üyelerimiz Kredi Garanti Fonu kefaletli Nefes Kredisine başvuru yapabilecekler. Krediye cirosu 3 milyon liranın altında olan odamız üyeleri başvurabilecek. Kredinin üst limiti ise 50 bin lira olacak. Kredi 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır. Kredinin brüt faiz oranı %7,5 olacak” diye konuştu.

İnternet üzerinden alınan belge ile başvuru yapılabilecek

Nefes Kredisi için odanın öz kaynaklarının tamamını seferber ettiklerini belirten Güler, “  Üyelerimize bu krediyi sağlayabilmek için tüm öz kaynaklarımızı seferber ettik. Nefes Kredisi kullanmak isteyen üyelerimiz Denizbank şubelerine müracaat edebilirler. Anlaşmaya yeni bankaların eklenmesi durumunda üyelerimize bilgi vereceğiz. Başvuru yapacak olan üyelerimiz internet üzerinden Nefes Kredisine özel ücretsiz olarak alacakları Oda kayıt belgesi ile başvuru yapabilecekler. Bu belge dışında odamızdan başka bir belge istenmeyecek. Protokol imzalanan bankalar %0,03 KGF kefalet başvuru bedeli dışında herhangi masraf talep etmeyecekler ”dedi.

Yorumlar (0)
16
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@