Gençlerden çevre temizliği

Eskişehir Kent Konseyi, farkındalık oluşturan çalışmalarına devam ediyor. Gençlik Çalışma Grubu üyeleri, Porsuk çevresi ve Kanlı Kavak Parkını temiz tutmamız ve çöplerimizi gelişigüzel bir şekilde etrafa bırakmamamız için “Atma, Dökme, Çevreni Temiz Tut” sloganıyla farkındalık etkinliği düzenledi.

Eskişehir 27.10.2020, 12:26
Gençlerden çevre temizliği
banner11

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde vatandaşların vakit geçirmek için daha çok tercih ettiği açık alanlar, gün sonunda ne yazık ki istenmeyen görüntülere sahne oluyor. Parkların çevresinde ve içinde çok sayıda çöp kutusu, konteyner olmasına rağmen etrafa bırakılan çöpler ve kullanılmış maskeler çevre kirliliğinin yanı sıra halk sağlığını da tehdit ediyor. Bu sebeple harekete geçen Eskişehir Kent Konseyi Gençlik Çalışma Grubu, Kanlı Kavak Parkında temizlik çalışması gerçekleştirdi. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak çöpleri toplayan gençler, vatandaşların da beğenisini topladı. Gençlerin çalışmasına destek veren Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, çevremizi temiz tutmamız gerektiğini vurgulayarak “Çevreye verilen değer aslında kendimize ve çocuklarımıza verdiğimiz değerin bir yansımasıdır. Ortak değerlerimizden olan doğamıza sahip çıkalım. Eskişehir’imizin havası, suyu, toprağı kıymetlidir. Bugün gençlerimiz, farkındalık çalışması ile sorumsuz vatandaşları uyarmak istediler. Hepsine emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ”dedi.

Eskişehir Kent Konseyi gönüllüsü gençlere teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı çalışanı ise “Bu parklar hepimizin. Bizler görevimiz gereği sürekli çevre temizliği yapıyoruz. Ancak biz bir yandan toplarken diğer yandan çöplerin atıldığını görmek hepimizi üzüyor. Tek ricamız vatandaşlarımız parklarımızı görmek istedikleri şekilde bıraksınlar.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@