"Geçim derdi vatandaşı bunaltmış"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle, CHP milletvekilleri Karabük’te esnafı ve vatandaşı dinledi.

Eskişehir 09.04.2021, 14:36
"Geçim derdi vatandaşı bunaltmış"
banner11

Çalışmalar kapsamında Safranbolu’da vatandaşlar bir araya gelen Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, geçim sıkıntısından bunalan vatandaşın dilindeki tek ifadenin “Derdimize çözüm olması gereken iktidar bizi düşünmüyor.” olduğunu söyledi.

Ziyaret edilen vatandaş ve esnafların durumunun kritik olduğunu belirterek, gelecek kaygısının herkesi esir aldığına dikkat çeken Milletvekili Süllü, “Genel Başkan Yardımcımız Onursal Adıgüzel Başkanlığında 17 milletvekili ve Parti Meclisi üyelerimizle Karabük ilçelerimize dağılarak vatandaşlarımızı dinledik. Safranbolu esnafı ve sokaklarda konuştuğumuz vatandaşlarımız çok dertli: ‘Ayda 8 gün kapalıyız. Siftah yapmadan dükkân kapatıyoruz. Gelecek faturadan korkumuza elektrik yakmadan oturuyoruz. Geçinemiyoruz. Oğlum, kızım işsiz. İktidar bizi düşünmüyor.’ diyerek sorunlarını bize aktardı.” dedi.

Küresel salgın sürecinin başarısız yönetildiğine vurgu yapan Süllü “Kendi iç sorunlarına ve koltuğunun derdine düşen hükümet, gerçek anlamda bu ülkenin insanını unuttu. Karabük gibi Türkiye’nin çok önemli sanayi kentinde yurttaşlarımıza gelecek kaygısı hâkim. Mağduriyetler üzerinden günü kurtarmak için çabalayan hükümet, çözüm üretemeyecek durumda.” dedi.

“VATANDAŞ, BAŞKANIMIZIN ÇALIMALARINDAN MEMNUN”

Karabük çalışması sırasında Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile de bir araya gelen Süllü, “Safranbolu Belediye Başkanımız Elif Köse’yi mazbata aldığı tarihin 2. Yıl dönümünde makamında ziyaret ettik. Elif Başkanımız kısa sürede gerçekleştirdiği çalışmalar ile kadın bakış açısının farkını Safranbolu’da ortaya koymuş. Safranbolular CHP'li Belediye Başkanımızdan memnun, ancak AKP'den şikayetçi. Kadınların bir araya geldiği Hanımevi'nde Başkanımız Elif Köse ile sohbet ettiğimiz vatandaşlarımız, Başkanımızın başarılı çalışmalarından memnun. Ancak, iş, aş, geçim derdi vatandaşı iyiden iyiye bunaltmış” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
28°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@