banner90

Geç gelen yaz mangal satıcılarının yüzünü henüz güldürmedi

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan mangal satışları, olumsuz kötü hava koşulları nedeniyle beklendiği gibi henüz başlamadı.

ESKİŞEHİR 06.05.2022, 10:39
Geç gelen yaz mangal satıcılarının yüzünü henüz güldürmedi
banner11
banner223

Her sene bu zamanlarda başlayan mangal sezonu, hava şartlarının elverişli olmaması nedeniyle gecikti. Açık alanlarda mangal keyfi yapmak isteyen vatandaşlar uzun süredir havaların düzelmesini bekliyor. Esnaf ise, kış mevsiminin adeta uzun sürmesinin mangal satışlarını azalttığını belirtiyor.
Eskişehir’de 25 yıldır soba ve mangal satışı yapan esnaf Gökhan Duru, kötü hava şartlarının satışlarını etkilediğini aktarırken ileriki günlerden umutlu olduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz seneye göre mangal fiyatlarının iki katına çıktığını belirten Duru, satışlardaki azalmanın bir diğer nedeninin bu olduğunu söyledi. Kullanım süresi için kalitenin önemli olduğunu ve mangalda ucuza kaçılmaması gerektiğini öneren Duru, “Mangallarda kullanım süresi için kalite çok önemli, kendi imalatımız ürünler daha sağlam oluyor ve müşteriler de artık daha sağlam ürünleri tercih ediyor. En ucuz mangal 100-150 lira. Vatandaş iki, üç kullanımdan sonra çöpe atacağına 200-250 lira veriyor en kötü 5-10 sene kullanıyor” dedi.

Yorumlar (0)
16
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@