Fırsatçılara yönelik denetimler gerçekleştiriliyor

Korona Virüs Eylem Planını kararlılıkla uygulayan ve sokağa çıkma yasağında saha ekipleriyle vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri değerlendiriyor. -

ESKİŞEHİR 03.05.2020, 14:27
Fırsatçılara yönelik denetimler gerçekleştiriliyor
banner11
banner223

Bu kapsamda sokağa çıkma yasağında sokak ve caddelerde araçlarıyla ekmek ve pide satışı gerçekleştiren fırın araçlarında zabıta ekiplerince mobil denetimler gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, ekmek ve pide ile ilgili gelen gramaj ve fiyat şikayetlerini değerlendirerek fırınlarda gerçekleştirdiği denetimlerin yanı sıra mobil denetimler ile sokak ve caddelerde satış gerçekleştiren fırın araçlarında da hijyen ve fiyat denetimi gerçekleştiriyor. Ramazan ayı nedeniyle pide satışlarının arttığını ve fırınların büyük oranda hem gramaj hem belirlenen fiyatlara uyduğunu belirten Zabıta yetkilileri, gelen şikayetler üzerine gerek fırınlar içerisinde, gerek cadde ve sokaklarda satış gerçekleştiren fırın araçlarında denetlemelerin devam ettiğini ifade ettiler.

Kriz ortamını fırsata çevirmek isteyenlere göz açtırmayan zabıta ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar ise ilettikleri şikayetlere ekiplerin ivedilikle dönüş yaptığını ve gerekli denetimleri gerçekleştirdiklerini belirttiler.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@