Fırıncılardan 'haksız rekabet' iddiası

Eskişehir’de hizmet veren fırınların Ramazan ayında satacakları pidelerin fiyatının 5 lira olarak belirlendiğini belirten esnaf, pidelerin Halk Ekmek'te 2,5 liraya satılacak olmasına tepki gösterdi.

ESKİŞEHİR 30.03.2022, 10:51
Fırıncılardan 'haksız rekabet' iddiası
banner11
banner223

Ramazan ayının başlamasına sayılı gün kala Eskişehir’de pide fiyatı belli oldu. Geçen yıl 280 gramı 3 lira olan pidenin bu yıl 270 gramı 5 lira olarak satılmasına karar verildi. Günler öncesinden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan 280 gram pide için 2,5 lira olan fiyat ise fırıncı esnafının tepkilerine neden oldu.

“Belediye fırınının belirlediği fiyat haksız rekabet oluşturuyor”
Eskişehir İç Anadolu Fırın İşverenleri Sendikası Başkanı Musa Kazım Mülazımoğlu, durumun haksız rekabete yol açtığını söyledi. Belediye tarafından pideye zam yapılmamasına tepki gösteren Mülazımoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Ucuza imal etmenin bir formülü varsa bize de söylesinler. Belediye fırınının belirlediği fiyat haksız rekabet oluşturuyor. Belediye ulaşım, su gibi tüm hizmetlerine yüksek oranlarda zam yaparken pide için belirlediği rakam komik oldu. Yıl boyu beklediğimiz Ramazan ayına buruk giriyoruz.”

Yorumlar (2)
ekmek yiyen 5 ay önce
Haksız rekabetmiş napsın vatandaş sadece ekmeği kaldı sen kazanacaksın diye daha fazla ödemek zorundamıyız
SAiM uysal 5 ay önce
Ramazan Bayramı sonunda ekmekte rekabet tavan yapacak. Süper kalite uygun fiyat hijyenik ambalajlı ekmek piyasaya girecek küçük üretici fırıncıklar piyasadan kalkacak. Sarı buğday unu diye ekmeğe katılan zencefil ile sarartılan ekmekler tarih olacak. Aldatılan tüketiciyi aldatanlar aldanacak.
20
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@