ETOS Aziz Nesin'i andı

ETOS “Ustaları Anıyoruz” etkinlikleri kapsamında Usta kalem Aziz Nesin için şiir, müzik ve tiyatral gösterilerinin yer aldığı  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı  Kültür Merkezi’nde anma gecesi düzenledi.

Eskişehir 17.07.2019, 10:20
ETOS Aziz Nesin'i andı
banner11

Gecede yazarın, zorlu yaşam öyküsü, sanatı izleyicilerle paylaşılırken, ETOS  Başkanı Nihal Bağcı ve Uğur Bozbaş tarafından  seslendirilen şiirleri yüreklere dokundu. .ETOS Başkan yardımcısı Av Hüseyin Akçar’ın da yer aldığı Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinden oluşan Sui Generis Tiyatro topluluğu yazarın Azizlikler adlı tiyatro oyunundan bir bölüm sundu. İzleyiciler, usta ve incelikli mizah anlayışı ile kah ağladı kah  güldü. 

Dernek Başkanı Bağcı, açılış konuşmasında Aziz Nesin, “Yaşamında da, ölümünden sonra da  toplumun ufkunu açmayı, geleceğin yetişkini, şimdinin çocuklarını yazılarıyla öğrenmeye, üretmeye, düşünmeye teşvik eden, sanatını kalemiyle ortaya koyan, fıkra, öykü, roman, tiyatro ve  şiirleriyle yüreklerde bir dünya kuran Türk edebiyatının değerli bir yazarıdır” dedi .  Bağcı konuşmasını “Topluma  sanatı ile hizmet etmiş ustalarımızın kişilik ve unutulmaz eserlerini bizden sonraki nesillere aktarmak ETOS olarak görevlerimiz arasındadır” diyerek sürdürdü.. 
Azizlikler oyununa, şiirlere ve Aziz Nesin’in bestelenmiş şarkılarını seslendiren ETOS üyelerinden Umut Hacer Altıparmak ve Sevgi Can’a Piyano’da Yard. Doç. Dr. Hakan Bağcı, bağlamada Mustafa Çetin Çakmak, klarnette Selahattin Kınık müzikleriyle eşlik ettiler. 

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@